Vyplňování online formuláře "Visa"

28. august 2012 at 0:22 |  Začátky

Ahoj všichni,

Tak jsem se rozhodla, že sem napíšu, jak vyplnit online formulář, protože mě se pomoc taky šikla :) Tak bych ráda pomohla ostatním, kteří se rozhodnou odjet do USA a musí vyplnit formulář.

Někdy jsem byla opravdu překvapená, jak umím být inteligentní (ironie) !! Myslím, že kdyby mě nekdo natáčel, tak za deset let se tomu všichni za smějeme, ale v tu chvíli, bych nikomu nepřála, aby se ke mě jen přilížil. Ale nakonec vše dopadlo OK a já mám dokonce i termín. Pro Vísa si jdu 11.9. (výročí pádu dvojčat --> osud ?).

Pěkně od začátku .. Až budete v matchi s rodinou, agentura Vás kontaktuje, ujistí se, zda informace o rofině souhlasí a zašle email, kde jsou potřebné infromace. Předvolbu máme zadávát místo +420 tak 00420. Adresu, jméno a kontakt na au pair care, který musíme zadat také do formuláře a ostatní informace ohledně rodiny, jejich adresu atd. V příloze Vám zašlou i stránky, kde si vyplnit online formulář.

https://ceac.state.gov/GenNIV/ Tady si najdete online formulář.

1. Musíte vyrat zemi, ve které budete o Víza žádat, takže Česká Republika a jazyk zůstavá English.
2. Musíte zodpověd security question - která je důležitá, když se chcete připojit zpátky do folmuláře (na začátku si musíte opsat ID, které taky zapíšete při přihlášení.) Vše si pro jistotu ukládejte.
3.Vyplňte své osobní údaje
4. Personal information II. část - Musíte odškrtnout u National identification number, U.S.Social Security Number a U.S.Tax ID number - DOES NOT APLY
5. Musíte vyplnit svou adresu a telefon
6. Passport information - Passport/Travel document type - vyberete možnost Regular, u number zadáte číslo svého pasu, potom zaškrtnete u Passport Book number - DOESN NOT APLY a zadáte datum vydání a konec platnosti vašeho pasu.
7. Travel information - Tady musíte vybrat z možností u Purpose of trip to U.S. - Exchange Visitor (J) a objeví se Vám další doplnění tohoto údaje Specify a vyberete Exchange Vistitor (J1),
- dále musíte vyplnit datum, kdy letíte do Ameriky, jak dlouho tam zůstanete (12 měsíců, 13 jen cestujete).
- Musíte taky napsat přespou adresu rodiny, u které budete žít
- Person/Entity Paying for your trip - musíte vybrat možnost Other company/organization
- dále zadáte adresu americké agentury (tyto informace najdete buď v emailu od agentury nebo v papírech, které Vám budou zaslány poštou)
- Relationship to you - vyberete možnost Other
8. Person traveling with you - No
9. Máte zde několik otázek, na které odpovíte pravdivě (v podstatě všude NO)
10. Point of contact information - zase vše najdete v emailu od agentury nebo v papírech, které Vám zašlou
11. Vyplníte informace o svém otci a matce
12. Presentwork/education/training information - NOT EMPLOYED BECAUSE OF PROGRAM
13. Uvedťe dvě kontaktní osoby - nemělo by jít o rodiče, spíše kamarády apod.
14. Servis information - musíte zde napsat vaše ID, které se dozvíte úplně na začátku, to budete potřebovat i při vyřizování pohovoru na ambasadě.
- dále budete potřebovat program number (který najdete v emailu od agentury, musíte si najít to číslo správně, podle toho u které agentury jste - aupair care apod.)
-dále budete potřebovat DS-2019 number, který najdete během 2dnů na vašem profilu Au pairroomu
-Do you intend to study? - ANO (pokud nevíte název,adresu školy, zadejte AU PAIR PARTICIPANT - NOT YET KNOW (u name of your school a course of study)
* adresa školy = adresa americké agenteru (zase jí najdete v meilu)
A poslední krok je Upload photo - Což není tak těžký, najdete tam instrukce (ve vašem meilu od agentrury), jak má vypadat.

Doufám, že to někomu pomůže, mě blogy holek taky pomohly, obzvláště blog Denči, která taky vypsala online vyplňování přihlášky. Musím říct, že bych to bez její pomoci a dalších nezvládla Smějící se Asi jo, ale bylo to lehčí.

Hlavně si vypiště, co všechno potřebujete sebou, informace o rodice, jméno, adresu, telefon, všechna čísla (jako je ID z formuláře, program number, číslo, které dostanete při zažitování pohovoru, což napíšu hned zítra, jak to má být).

Teď se jdu vrhnout na formulář na pracák. Všechno zítra doplním. Dobrou.

Sweet Dreams xx
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama