Embassy

11. september 2012 at 22:56 |  Před odletem !! :))

Tak .. schůzka na Ambasádu byla domluvená 11. 9. od 8.30 ... Takže jsme museli vyjet kolem 6, abychom tam byli dostatečně brzo. Praha byla narvaná, jak všichni jeli do práce. Ambasádu jsme našli hned. Okamžitě jsem si všimla té krásné vlajky a běžela k ní Smějící se Stoupla jsem si do fronty a čekala. Nebylo tam moc lídí. Musím říct, že mi to fakt uteklo. Byla jsem tam ještě před 8.15, ale za chvíli mě pustili dovnitř. Nejdřív si odškrtli moje jméno a poslali mě dovnitř, kde jsem musela odevzdat kabelku do skaneru a mobil. Nechali si jenom mobil a kabelku mi vrátili. Dostala jsem kartičku, která sloužila, když jsem se vracela zase dolů, tak mi při jejím vrácení, vrátili telefon.

Zazvonili mi, aby mi otevřeli dveře a já vyběhla schody a dala se do prava, kde byla cedule, NEPŘISTĚHOVATELSKÁ VÍZA. Takže jsem si tam sedla a pani u okýnka na mě zamávala, ať jdu k ní. Tak jsem jí tam předložila vše, co jsem potřebovala na víza.

1. platný cestovní pas
2. jednu fotografii
3.ústřižek poštovní složenky o zaplacení poplatku za kurýrní službu
4. formulář DS-2019 (Certificate of eligibitty for exchange visitor J-1 Status)
5. formulář s označením 1-797C (formulář k poplatku 35 USD, to platí APC myslím)
6. online vyplněný formulář
7. appointment confirmation page
8. potvrzení o studiu nebo zaměstnání (jelikož jsem čerstvá maturantka a rovnou se hlásím o au pair, nemusela jsem to mít)
9.bílou obálku A5 s nadepsanou Vaší adresou a telefonem
10. Vízový poplatek ve výši 160 USD

Tohle všechno jsem dala pani u přepážky, kromě vízového polatku. Řekla mi, že si mě zavolají. Čekala jsem, kdy vyvolají mé jméno, když se ozval rachot, praskání, nějaká slova a konec. Zmateně jsme se na sebe všichni koukali, když jsem pohládla na druhou pani vedle u okýnka, která na mě zamávala, že jsem to já Smějící se Zaplatila jsem tedy poplatek a čekala na pohovor.

Předemnou vzali rodiče s malým synem a potom šla nějaká holčina. Pak jsem přišla na řadu já. Takže to šlo opravdu rychle. Potom se počet návštěvníků začal zvyšovat. Díky bohu, že jsem tam nemusela být tak dlouho.

Potom zavolal muž u přepážky mé jméno. Poznala jsem to podle křestního jména, příjmení mi někde zkomolil Smějící se Přistoupila jsem k okýnku, muž měl v ruce můj pas a popřál mi hezký den. Nejprve jsem musela dát otisky prstů. Levá ruka (4prsty bez palce), pravá to samé a potom poslení palce. Potom jsme se vrhli na rozhovor. Ptal se mě, jestli jsem někdy byla au pair, kam přesně letím, jak se jemnuje moje rodina, kolik budu mít dětí, kolik jim je a v poslední řadě, co chci dělat, až se vrátím zpátky. Ještě se mě ptal na vzdělání, které mám.

No a v 9.00 jsme vycházela z ambasády a čekal mě celý den v Praze s mojí BFF.

Byla to nádhera. Pařák !! Smějící se Pořádně jsme se prošly. Omrkly Malou Stranu a ostatní ambasády. Je to jedno z nejkrásnějších míst, které jsme viděla. My cestovatelky jsme se vydaly na Karlův most, Staromák a Václavák. Mimochodem, ani jednou jsme nezabloudily Smějící se Což je co říct, možná to bylo tím, že jsme nejely metrem Smějící se haha .. taky jsem koupila hrnířky, pohledy a magnety na lednici pro HP. Pořádně jsme se najedly a šly na předodletovou schůzku (kam jsme taky trefily pěšky z Václaváku. Jsem na nás tak pyšná.), kde jsme se měly setkat s dvěma holčinama, které taky letí ve stejný den (a letadlem) jako já, ale to je další článek. Dneska mi chybí energie, takže pádím spát.

Hodně štěstí všem, kteří se chystají na ambasádu a nebo prožívají jiné etapy tohodle programu. A holkám, co už jsou v USA vzkazu, už se za Vámi ŘÍTÍM .. Smějící se haha .. a Těším se na holčiny, které se mnou poletí, a které poznám v NJ.

Good night .. xx
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama