October 2012

Super Weekend

16. october 2012 at 2:48 1st Month

FRIDAY EVENING

Jelikož nemůžu pít, není mi ještě 21 -až v dubnu, tak mi je to v celku jedno. Stejně si čekám na Tannie, že konečně oslavíme naší plnoletost tady pěkně spolu.
Rozhodla jsem se, že vyrazíme na jídlo s mojí kamarádkou (další au pair z Mexika, tuším Smějící se) do Friendly's. Typické jídlo pro američany s rodinou Smějící se
Jelikož nemám gps a ani telefon, ještě, tak jsme se dohodly, že se pro mě staví. Závidim všem, kteří budou v Kalifornii, protože taky už začíná pekelně mrznout !!
Tak mě vyzvedla a já jí navigovala do Friendly's. Pěkně jsme si objednaly a začli "pomlouvat" naší práci Smějící se Za začátku mi dost dával zabrat její přízvuk, ale pak jsme si zvykla a dost jsme se nasmály. Smějící se
Jedna holka s kamarádkama vedle nás něco vyprávěla, vážně záživně, máchala u toho rukama a vykřikovala, až vyrazila tác s pitím servírce a servírka byla od hlavy až k patě celá mokrá od koly Smějící se My se začaly smát a Američani si z toho nic nedělali. Slečna se sebrala a šla se převlíct Smějící se Přiběhl chlapec s utěrkou a začal uklízet Smějící se Fakt jsou děsně pohotoví.

Probíraly jsme naše země, jazyky, kamarády, partnery, práci, rodiny, prostě fakt super večer a ještě jsme se k tomu pořádně najedly. Musim říct, že americká výchova nás obě dost překvapila, když jsme si vyprávěly zážitky, které jsme tu s dětma zažily.

Dost mě pobavilo, když mi vyprávěla, že dostala iphone 3, byla děsně nadšená, že ho má, kdo by nebyl v zemích jako ty naše Smějící se a její 9ti letý kluk jí řekl : "Nic moc. Není to iphone 4S a ani 5!" Smějící se Prý z toho byla nešťastná Smějící se a říkala mi, že ten kluk k narozeninám dostal ipad !! v 9ti letech !! Fakt konečná s nima Smějící se Oni tu mají opravdu všechno Smějící se

Pak tam přišli mladí kluci, fotbalisti, a ti byli děsně hluční. Musim říct, že ta mládež je všude stejná Smějící se Jak se chlapci předvádějí před dívkami Smějící se Škoda, že mi není 16. Docela bych si to prožila znova Smějící se

Přišla jsem domů, tak rodiče tu měli mejdan, přišli jim nějací kamarádi Smějící se Měli hezky vínečko, pochoutky a pořád se něčemu smáli Smějící se Když jsem přišla, tak se mě hned ptali, jaký to bylo a tak. Jsou milí. Před odchodem za Clarou, mě HM objala a popřála mi pěkný večer. Bylo to od ní děsně milý.

Tak jsem si zalezla do pokoje a postila si Titanic Smějící se Na tenhle film bych mohla koukat klidně v japonštině Smějící se Nikdy neomrzí.

Saturday

Ráno jsme s HM jely odvést našeho psa k holiči. Když se vrátil domů a já viděla, co s ním udělali, myslela jsem, že umřu smíchy. On je to pudl a teď vypadá jako holka - pudliceSmějící se HD se smál s emnou a řekl, že si brzo zvyknu, ale když ho viděl on poprvý, tak si z něho celý den dělal srandu Smějící se

S HM jsme zajely do banky a udělaly mi účet - takže už mám hezky kreditku !! Mrkající Taky už jsem nakupovala Smějící se

Jinak se nic zvláštního nestalo, večer jsme měla stejně babysitting, tak jsem se dívala na televizi - potom jsem koukala na Šarlotinu pavučinu ( pohádka je to kreslená a stará, není to ta novější verze s Dakotou), ale každopádně krásná pohádka a HM mi dala i knížku, takže až zkouknu ještě film s Dakotou, vrhnu se na knížku.

Sunday all day with Petra

Byla jsem domluvená s Petrou, že jí její rodiče hodí ke mě a půjdeme nakupovat. Takže se nejdřív představila s mýma rodičema, ukázala jsem jí svůj pokoj a mohly jsme vyrazit.

Jely jsme do vedlejšího města a hledaly Marshalls, který jsme, s malým blouděním, našly. Smějící se Všechny jsme stihly zdrbnout a nacpat košík věcí. Děsně jsme se nasmály, když jsme potom začaly přehrabovat věci, který nepotřebujeme Smějící se Nakonec jsme šly zaplatit jen 3 věci Smějící se Prostě Češky vyšly nakupovat Smějící se

Potom jsme si zašly hezky na kávičku a nějaký zákusek. Pak jsme se šly projít po městě. Když jsme zmáčkly tláčitko u přechodu, tak to začalo děsně houkat, hned bylo poznat, že nejsme Američanky Smějící se

Zastavily jsme potom v Target, kde jsem si koupila Kabát a boty a další děsně důležitý věci Smějící se

Pak jsme šly nakupovat ke mě do města (kde jsme si musely kouupit kabelku Smějící se), kterou jsme ani jedna nepotřebovaly Smějící se

No super prostě. Usmívající se Domluvily jsme se, že spolu a s dalšíma holkama pojedeme na Halloween party do Salamu (města čarodějnic) Smějící se Tak se strašně těším. Moji rodičové budou na celý víkend v Severní Karolíně na svatbě a já budu mít dům pro sebe, tak jsme se domluvily, že přijede a něco s ostatníma podnikneme. Pučíme si nějaký filmy a budeme se jen tak flákat.

Večer jsem potom mluvila s Ivčou na skypu. Tak jsme se zase nasmály a probraly kluky Smějící se Co jinýho.

Ráno jsem ještě mluvila na skypu s maminkou, tak to byl prostě super den !! Mrkající

Musím říct, že mě to nabudilo na celý pracovní týden.

xx

Good time

8. october 2012 at 0:02 1st Month

Ahoj všichni,

rozhodla jsem se napsat další článek. Jsem v US teprve 14dní (vlastně až zítra) & u rodiny jsem 10 dní.

Jen jsem chtěla dodat, všichni, kdo se cystáte jet do US jako au pair, pořádně si to rozmyslete. Ono se to zdá velmi snadné, řeknete si, budu hlídat děti a pak budu hezky cestovat, ale ono to tak hleké není.

Mám strašné šťěstí, že mám super rodinu. Když to čtu u ostatních holek na blozích nebo v naší skupině, je mi smutno.

Děti. Moje děti jsou zlatíčka, když chtějí. Jsou malí, tak se dá hodně věcí přehlédnout, než kdyby se tak chovaly děti, kterým je 12. Moje holčička je neskutečně inteligentní. To by jste nevěřili, co ze sebe dokáže vypustit. Úplně koukám, kde se to v ní bere. Má neskutečné postřehy. Hodně mi a angličtinou pomáhá, radí, opravuje, ukazuje. Někdy jí popádnout mrzuté nálady, ale koho ne. Je zde jejiný rozdlí, ona si s mí dovolit to ukazovat veřejnosti, já ne.

Snažím se jim věnovat, vymýšlet hry, chodit ven. Říká se, že začátky jsou těžké a to skutečně jsou. Chlapeček je na svůkj věk taky inteligentní. Měla jsem možnost být s každým z nich osamotě. Někdy je to opravdu lepší, protože se zdají být "poddanější". Je skvělé, že si dokáží hrát spolu, takže mám "méně" práce s vymýšlením her, ikdyž se řežou, jako sourozenci.

Každopádně jsem tu strašně šťastná. Poznala jsem mnoho milých osob. Tenhle týden byl pro mě hodně hektický, učení nového způsobu života. Trošku na mě padá taky ten časový posun. Příští týden (vlastně už od zítra začíná) si půjdu vyřešit účet do banky a social security number, zabookovat školu a taky vyřešit tarif na telefon.

Mám hodně aktivit.

Každopádně, ted jsme s dětma a rodičema jeli do campu. Krásný prostředí. Z výhledu z okna vidím jezero, což je úplně krásný, být tam, jen tak relaxovat. Takže si jdu užívat přírody.

Dneska jsem volala s mojí Tannie (po strašně dlouhé době), tak jsme s ní na skypu koukala na česko-slovensko má talent a ona se mnou příště bude koukat na pretty little liars online. haha.

Všechny moooc zdavím.

Good night Czech Republic.

xx