Christmas time

26. december 2012 at 6:06 |  4th Month

Hi Every1,

How are you doing ?! What about your Christmas ??!!

VČERA (24.12.2012) jsem byla v USA 3 měsíce a slavila jsem moje první Vánoce. A musim říct, že to bylo super. Ráno jsem vstávala brzy, abych mohla mluvit s rodičema na skypu a popřít jim krásné vánoce. Trošku nám blblo spojení, ale jsem strašně ráda, že jsem s nima mluvila. Bylo mi smutno, když jsme je tam viděla a věděla, že budou prožívat můj neoblíbenější svátek. Vánoce miluju. Tak jsem si malinko poplakala, jen když jsme se loučili. Pracovala jsem do 2, tak jsem nevěděla, jestli se s nimi ještě spojím.

Dneska nám tu pršelo, tak jsme s dětma nikam nešly, ale rodiče byli okolo, tak jsme jeli nakupovat. Všude Vám lidi přejou krásný vánoce (tady ještě Šťedrý den není, je až zítra 25. - kdyby to někdo nevěděl). Hrozně to potěší, když Vám na ulici popřejí. Úplně VÁs to dostane do nálady. Lidi chodí ve Vánočním oblečení, čepicích, zpívají koledy, prostě krása - pohoda. Když jsme přijeli domů, tak jsme s dětma šly rozbalit jeden dárek - hostmom to udělala po "EVROPSKU - ČESKU". Hrozně mě to potěšilo. Bylo to od ná strašně hezký. Děti si rozbalily auto. Takový, kde si děti sednou a ty je můžeš vozit. Tyhle typy aut jsou hodně v obchodech. Táta to začal sestavovat. No nasmála jsem se. Okamžitě se toho děti ujaly a nechtěli se dělit. Sranda. Jezdila jsem s nima po pokoji. Děti jsou strašně sladký.

Potom jsem dostala dárek JÁ !! Náramek !! OD Tiffanyho !! Nádherný. Máme s host mom stejný, jen ona ho má ve zlatým. Byla úplně nadšená, když mi předávala taštičku. Úplně, otevřito, otevři. Pochválili mi práci, a že jsem skvělá. To zahřeje. Táta nám potom udělal sandwitch. Moc delikatesa !!


Potom jsem ještě skypovala s rodičema a potom jsme s hostrodinou jeli k hostdadovým rodičům !! Všichni moc milí. Hrála jsem si tam s dětma, dostala sklenici vína a sedli jsme si k večeři. Ještě předtím, když jsme si hrála s dětma, měla jsem zavřené oči a hádala jsme zvířata, no a hostdad přišel a prej, Wendy, otevři oči. Tak jsem je otevřela a držel vedle mě HUMRA !! No, myslela jsem, že se zblázním. Bylo to fakt hnusný. No a hostdad se mohl utlouc smíchy. Pomodlili jsme se a jedli - humra !! Já jsem jedla humra !! Doma jsem si dobrovolně nedala ani rybu a tady HUMRA !! Učili mě, jak to jíst. ALe moc mi to chutnalo. Potom jsme si dala i rybu a nějaký cookies !! No dobrota !! Mňam Mňam Mňam Mňam Mňam Mňam. Potom můj hostdad, jeho sestra (oba žijí tady) + jejich brácha (který žije v Pensilvánii) hráli takovou hru. Hrají to od mala. Vyhraje ten, který pořídí - nejvtipnější, nejošklivější a nebo nejdivnější dárek. Zasmála jsem se. Telefonovali spolu přes skype. Tak si tam ukazovali dárky. To by jste ty obludy musely vidět !! Strašně se mi líbí tahle tradice. Bylo to vážně rodinná atmosféra.

Humr


Nejlepší na tom, slavit Vánoce tady je, že jste s jinou rodinou, jinými lidmi, v jiném prostředí, nové tradice, prostě nesedíte ve stejné kuchyni s vašima rodičema a neprožíváte vánoce jako každý rok, což je jednodušší pro prežití Vánoce bez vaší rodiny. Opravdu mi nedochází, že jsou vánoce. Přijde mi, jako když jsem součástí nějakého svátku (jako bylo díkuvzdání - které jsem nikdy předtím nezažila.) - snad rozumíte, co tím chci říct. Potom jsme se dívali na pohádky o Vánocích. Opravdu jsem si to užila.


No a 25.12.2012 jsme jeli k hostdod's setře, k ní domů, rozbalit si dárky !! Vstávala jsme brzo, vlastně všichni. Připravit děti, hodit dárky do auta a vyjet. Moje hostmom mi řekla, abych se oblékla pohodlně - tepláky, tričko, které si můžete pokydat a nikdo to neřeší. Že to bude jen rodiná atmosféra a mám se cítít pohodlně. Prý budeme celý den venku.

Dojeli jsme k hostdad's sestře, musim říct, že má krásný dům. Jen nechápu, jak to dělají, když ona nepracuje a její manžel prý není zase tak zazobaný, a přitom je Californie drahá na život, mi říkali, tak nevim. Objali jsme se, popřáli si Merry Christmas, šli si dát kávu, abychom byli ready na dárky. Šli jsme do obrovského pokoje, kde byl velikánskej stromek a pod ním milion dárků Smějící se Děti byly nadšení. Hosdad's sestra má 3syny, kteří měli stejné pyžamo, 5,3 a roční kluk. Musim říct, že to bylo strašně rozkošní. Hrozně se mi to líbilo, úplně bych to zavedla, aby všichni měli stejný pyžamo. Je to cool. Tak si děti začaly rozbalovat dárky. Musim říct, že američani nejsou moc nadšení. Nemluvím o mých hostdětech, protože je jim jen jeden rok, tak z toho nemají rozum, ale ti ostatní, poděkujou, rychle rozbalí dárek, poděkují a hned jsou na další, ale my asi nebyli jiní. Jen, že jsem zvyklá, že každej na sebe čeká, vždy se kochá, zkouší to a děkuje, nává velký hug. Tady je to trošku jiný, ale atmosféra byla krásná. Hodně jsem jedli, pili a bavili se. Mám ráda tuhle atmosféru. Opravdu jsem si připadala, že jsem člen rodiny. Všichni se se mnou baví, jsou na mě milí, objímají mě a vtipkují. Moc mi to pomáhá, když jsou ty Vánoce a já jsem tady bez svojí rodiny. Myslím, že tomu trošku pomáhá, že moje hostmom žila 3roky ve Španělsku, tak mi říkala, že první vánoce prožila bez rodiny, tak ví, jaký to je a nechtěla, abych byla sama, a že je moc ráda, že jsem s nima šla a děkovala mi, že jsem s nima. Je to tak hezký.

Jo, dostala jsem taky ponožku s dárečkama, což mi úplně vyrazilo dech. Nečekala jsem,že dostanu dárky. Moje hostparents mi dali náramek a dál už jsem s ničím nepočítala. Šla jsem tam kvůli dětem a chtěla jsem být s nima. Dostala jsem hodně kosmetiky, což se mi tu fakt hodí, takže je to užitečný. Dostala jsem tu ponožku od prarodičů, bylo to opravdu milý. Děti dostali hodně dárků, navíc se budeme stěhovat, což jsem zvědavá, jak to zbalíme !! haha Smějící se Jo a největší joke, hostděda si udělal něco s nohou a bere léky proti bolesti a cítí se unavenej, tak začal usínat, no a můj hostdad úplně viděl příležitost, tak popadnul mojí hostholčičku a držel jí před obličejem hostdědy, který najednou otebřel oči a já myslela, že dostane infarkt !! Ten se tak strašně leknul !! Smějící se No, smála jsem se, i když je to nebezpečný, ale pobavilo mě to. Smějící se

Moje ponožka


Potom jsme jeli do Beverly Hills k lidem, u kterých jsme byli na party. Děti si rozbalily dárky, ta jedna holčička (7let) - dostala notebook a iphone a to samé i její 5ti letý brácha, což jsem trošku nechápala. Na co takovým dětem bude tohle ??!! Ale zase, je to trošku jiná liga !! Smějící se Každopádně, to byla zábava. Stavěli jsme s dětma a mým hosttátou iglů pro děti, což byla fakt sranda, potom jsme "pekly" koláčky v dětské kuchyňce, lítali po zahradě a stříleli po sobě takovým sprejem. Rodiče měli takovou soutěž, že každý uvaří nějaké jídlo (je to jídlo, které se jí s brambůrkama), můžou to být pomázánky, těstoviny (můj hsotdad udělal jakože pizzu), něco na ten způsob. Říkala jsem mojí hostmom, ať tátovi pomůže, protože něco nevěděl, ohledně toho jídla a ona, že ani náhodou, že je to soupeř !! Smějící se haha. Smějící se Manželská rivalita !! Smějící se Potom jsme si sedli k basketbalu, NY a LA Lakers (kteří mimochodem vyhráli) !! Tak jsme tam fandili, byla to zábava. Jedli jsme tam fakt hodně !! Smějící se Potom jsme šli na procházku. BEVERLY HILLS je nádherný !!!! Přijdu si tam jako v jiném světě. Nádhera !! Úplně tomu nemůžu uvěřit, ty baráčky, zahrady, jejich park !! Nemohla jsem fotit, vybil se mi mobil !! Plačící BH jsem viděla spíš za tmy a s Týnou jsme viděli hlavně centrum, kdežto tohle byla oblast, kde lidi žili a bylo to hodně nahoře, takže jste viděli celé Beverly Hills. Nemám slov !! Plačící

Večer jsme si dorozbalili dárky, které nám zbyly doma. Dětem se líbily dárky ode mě, což mě potěšilo a rodičům taky. Hostdad řekl, že ty čepice bude nosit a moje hostmom mi děkovala, že jí to udělalo radost, že jsem nemusela kupovat vůbec nic. Což bylo moc hezký, přestože bych to koupila, i kdybych s nima neměla tak hezký vztah. Taky jsem dostala od druhé hostbabičky balíček ze Starbucksu !! haha .. Potom jsme si s dětma hrála s novýma hračkama (že jich mají), tak byly úplně nadšení. Jako, já ty dárky miluju víc než oni, tím, že jsou malý, tak mají takový ty hračky, kde se učí abecedu, slovíčka, názvy zvířat a tyhle věci Smějící se Hodně mi to pomáhá Smějící se Potom jsme šli s hosttátou děti vykoupat, to je moje neoblíbenější !! Děti jsou děsně cute.

Musim říct, že to byly hodně povedené Vánoce !! Je to krásný pocit, že víte, že se o Vás někdo zajímá, chce Vás brát s sebou, úplně mě to hřeje u srdce. Vím, že Vám to může přijít divný, ale ten, kdo není v mojí (a dalších au pairek) situaci, to nemůže pochopit. Je hodně smutný být bez rodiny na Vánoce nebo Nový rok. Rodina Vám chybí víc, než normálně. Přála bych si, abych tam mohla být, ale zase jsem mohla být úplně sama a nebo prožívát nějaké hádky, takže jsem opravdu lucky girl.

Přeji Všem Krásné Vánoční svátky a hodně šťestí v Novém roce.

I wish you all a Merry Xmas & a Happy New Year,

Take Care, xx

PS. Když jsme hostmom řekla, že jsem v USA třetí mesíc, úplně mi řekla "Give me a high five. You did it !!" Tak si se mnou dala high five a přiběhl táta a úplně "Me too, me too. You did it. And btw Almost one month with us. Good job." Moc mě to potěšilo.

I had a such great holidays. xx

TO MY BFF

A ještě jedna věc, chtěla bych moc poděkovat mojí BFF za vzhled mého blogu. Seděla nad tím v půl 6ráno, kdy jsem s ní byla na fb. Udělala pěkný kus práce a já bych jí tu chtěla moc poděkovat. Jsi nejlepší. Vím, že to budeš číst, tak abys viděla, jak moc tě zbožňuju. Jsem neskutečně ráda, že jsi na mé straně. Sice je to déle, ale Happy Anniversary Sweetie !!!!! I miss you so bad. Jsi moje nejlepší kamarádka. Jsem ráda, že jsem spolu, i když každá na "jiné" straně zeměkoule. Každý den mám na fb zprávu od tebe, nikdy nezapomeněš. I když si píšeme kecy, pořád jsme to ty a já. Thank you so much for being my BF. I love you so much. xx

Warmly,
-W.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Tannie Tannie | Email | 26. december 2012 at 14:21 | React

Jééé :-*
Já jsem šťastná, že jsi tam šťastná a spokojená. Tohle je ta pravá rodinka a tohle znamená být členem rodiny. Ať už tamta byla rodinka taky dobrá, ale rozhodně tahle je lepší nejen přístupem, ale celkově i děti. Když spolu mluvíme, jde vidět, jak jsi spokojená se vším. Konečně. Moc ráda vidím když spolu mluvíme, že jsi tam šťastná a konečně si to můžeš začít užívat tam :) I'm really happy for you! You deserve it!! :-*
Tady je krasný případ, že kolikrát i rematch je to nejlepší rozhodnutí a díky rematch člověk může poznat jednu z nejlepších rodin. Ještě, že jsi byla statečná a šla jsi tam. Protože zůstat tenkrát v Bostonu, tak bys nebyla šťastná jako teď, neplnila by sis sny a neměla bys jsi takovou pohodičku.
Takovou rodinku jako ty by si přál každý (doufám, že taky chytnu nějakou supeer, haha :D)!
A za vzhled neděkuj, to je maličkost, navíc jsem se stejně nemohla dívat na tu šedou, potřebovala jsi to tady vylepšit, kdybys potřebovala něco vylepšit víš kam se obrátit haha :D Ráda jsem vymýšlela tohle v půl 6 :D není nic lepšího než nemoct usnout, LOL.
Miss you too. I love you my BFF. Always and Forever! ♥

2 Michaela Michaela | Email | Web | 29. december 2012 at 11:00 | React

Ahoj!
Tvůj blog jsem objevila díky skupině na facebooku a přečetla jsem ho včera v noci celý! Skvěle píšeš! A moc ti závidím, že jsi v mé milované Cali :-)
Ve spoustě článků píšeš, že fotky jsou na fb... tak bych se tě trochu drze chtěla zeptat, jestli by jsi mi na email/blog/kamkoli nemohla poslat odkaz nebo tak... že bych se jukla :))
Užívej si to tam jak můžeš i za mně! :)
Ahoooj!

3 Wendy Wendy | Email | Web | 31. december 2012 at 0:42 | React

Ahoj Míšo. Ty jsi blázen :D Ale moc mě to potěšilo, že jsi ho četla. Moc děkuji. Samozřejmě není problém. Určitě ti ho pošlu. Jen se jukni. Cali byl můj sen, sice původně SF, ale LA taky není špatný :D :P Jsem hezky mezi SF a SD, tak mám obě velký a krásný města vedle sebe :D Juknu se na tvůj blog, takže se asi taky chystáš do US. Hned ti jdu poslat ten odkaz, když budeš chtít, klidně si mě přidej :P :))

4 Radik Radik | Email | Web | 2. january 2013 at 16:46 | React

To je tak krásný, pravidelně čtu tvůj blog a jsem ráda, že ti to konečně vyšlo.. rodinka vypadá parádně a ty vypadáš daleko víc happy než u předchozí... jen tak dál.. a uplně ti  závidím tu bomba lokalitku...

5 Milly Milly | 2. january 2013 at 21:40 | React

Ahoj ,
našla jsem v přehledu skupiny au pairek, že jsi u rodiny v LA. Tak jsem teď asi hoďku pročítala Tvůj blog! Máš ho moc krásnej a na rodinu jsi měla obrovské štěstí ! I když takový dva malí prckové musejí být pořádná makačka!
A teď proč Ti píšu. Já jsem momentálně v kontaktu s rodinou z LA, která se zatím zdá být opravdu skvělá až na jedno obrovské minus. Neměla bych skoro vůbec k dispozici auto. Tak jsem Tě chtěla poprosit o Tvůj názor. Myslíš, že se to v LA dá zvládnout i bez auta?
Moc děkuju za odpověď a nezlob se, že jsem otravovala.
I wish you a Happy New Year!

-> tenhle vzkaz jsme Ti před dvěma dny posílala na FB, ale zřejmě se Ti ani nezobrazil, protože nemáme ani jednoho společného přítele. Tak to zkouším alespoň tady. Když budeš tak moc hodná a odepíšeš, tak mi prosím napiš do zpráv na fb (mé jméno je Milly Brabcová)
Měj se krásně a užívej slunné LA! :)

6 Wendy Wendy | Email | Web | 4. january 2013 at 5:24 | React

Ahoj Holky,

strašně moc děkuji za podporu. Ani nevíte, jakou to udělá radost. Jsem ráda, že to někdo čte a můžu pomoc. Mě pomohly blogy od holek, co byly v USA, že jsem to taky musela udělat. Není moc času, ale určitě napíšu nový článek. Já doufám a moc přeju, že Vám všem se bude dařit a pokud se chystáte všechny do USA (vím jen o dvou), tak si najdete tu nejlepší rodinu a budete šťastný. Protože amerika za to stojí. Nevzdávejte to. I rematch může být nejlepší volba :)

PS. Milly, omlouvám se, ale neukázalo se mi to, muselala jsem si to najít a našla tvůj vzkaz, už jsem ti odepsala, tak budu čekat na tvojí odpověd. Doufám, že ti moje zpráva trošku pomůže :)

Určitě se mi ozývejte, moc ráda o vás uslyším. :))

Dobrou noc :* :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama