Just "advice" for u guys

16. january 2013 at 6:38 |  4th Month

Hi Every1 HERE !!

How are you doing all ?

Rozhodla jsem se, že Vám sem něco napíšu. Můžete to brát jako radu a nebo moudra, i když bych to rozhodně tak nenazvala. Jen jsem Vám chtěla říct, že by jste možná měli čekat míň a pak být nadšení, že jste dostali víc. Hodně budoucích au pair čte tyhle blogy ostatních au pairs, samozřejmě nejvíce ty šťastné a pak očekávají, že se jim taky "poštěstí", což bych samozřejmě přála každému, ale né vždycky to vyjde. Měli by jste sem jít s tím, že to nebude procházka růžovým sadem, né s tím, jaká to bude bomba (samozřejmě taky, co všechno navštívíte, ale teď chci spíž mluvit a host family). Přečtete si blog, kde je ta daná holčina nadšená a říkáte si "Ty jo, to bych taky chtěla!" Taky jsem si to přála, když jsem četla tyhle blogy.

Ale ono už se pak nevidí, že ta dotyčná pracuje každý den, traví 10 hodin denně s dětma, vymýšlí aktivity a výlety si dělá ve svůj volný den, a to, že něco dostane od host parents je jen poděkování, za její dobře odvedenou práci. Holky nebudou na blogy psát, jak se mají děsně a podobně, snaží se vyzdvihnout to hezký. To, že se na facebooku objeví vtipné video a vy si pomyslíte "Páni, to díte je boží", tak za tím nevidíte, že dva dny zpátky probrečelo celý den, protože bylo nemocné, roztly mu zuby a nebo něčo jiného. Vidíte jen to, co chcete vidět. Nechci na nikoho útočit, to vůbec ne. Jen se Vám snažím ukázat, že né všechno, co vidíte, musí být tak super, i když třeba je.

Někomu se prostě poštěstí, musíte to brát tak. Jsem toho názoru, že Vám to osud zpočítá. Že, když se Vám dějí špatné věci, tak Vám to potom něčím vykompenzuje a naopak. Pokud jste ten "zlý", tak se Vám to vrátí. Takže se zkuste nad sebou zamyslet. Nemůžete čekat, že sem přijedete, nebudete pracovat a budete jen dostávat. Musíte taky něco na oplátku vrátit. Netvrdím, že ve všech případech, je to tu ojedinělé a záleží na osobě. Jen jsem měla potřebu tohle napsat.

Vůbec jsem to v Bostonu neměla super, neříkám, že to bylo furt, a nebyly tam světlé momenty, ale zdaleka né perfektní. Na blog jsem napsala jen špetku z toho, co se tam dělo. Probrečela jsem noci, že to vzdávám a jedu domů, byla jsem i zoufalá a ptala se dalších au pairek na rematch a podobně. Prožila jsem si hodně krušné chvíle tam. Tak se mi to teď vrátilo s touhle rodinou, za co jsem neskutečné vděčná. Ale ono by to tak nebylo, kdyby se mnou nebyli spokojení.

Měli tu předchozí au pair (češku), se kterou šly do rematche. Podle jejích slov to je naprosto jiná rodina, což není možný. Lidi se nezmění z jednoho dne. Navíc nejdřív se snažíte být pervektní - poprový super a pak už jste jen horší - nikdy naopak. Nechci na nikoho ukazovat, ale asi to prostě jen nevyšlo. Stejná rodina - dvě au pair (češky) - a obě to máme naprosto jiné. Já si tu každou chvíli užívám a jsem nadšená, že jsem obklopena lidmi, lteré mám ráda a je rodost pro ně pracovat. Píšu sem zážitky a věci, které mě potěšily a dělají mě š'ťastnou, ale taky sem nepíšu všechno.Všichni jsme tu nemocní, a děti pořád brečí, chudinky, a taky to není happy days, ale musíte se povznést. Každý den není sluneční, protože bez deště, by jste neviděli duhu. Jen se nad tím zamyslete. Kdybych chodila do "práce" pozdě, nevěnovala se dětem, nedělala ěci, které se po mě chtějí a další jiné věci, byla bych tu šťastná ?!! Asi težko !!

Píšu tohle jen jako odezvu na dotazy a podobně. Jen jsem Vám to chtěla říct. Jste tvůrci vašeho osudu, tak to emte pořádně do ruky. Jde o to, si sednou s rodinou. Někdy to prostě vyjde a někdy ne, ale nevzdávejte to.

Mám opravdu skvělý příklad s mojí host family - jedna family - dvě au pair - dva různé životy. Ona jela po měsíci a půl domů a já měla nabídku na prodloužení !!

Takže všichni, kdo to čtěte. Zamyslete se nad vlastními chybami a úsudkem. Někdy jsou holyk do rematche, protože se jim nelíbilo tohle a nebo tamto, ale rozmyslete si to, můžete jít z bláta do louže. Né vždycky jsou ty problémy zásadní. Nemůžete očekávat, že to budete mít stejné jako jiná au pair - odlišná au pair i rodina. Takhle to prostě nechodí. Takže, jestli chcete být au pair (vím, že sem jezdíme hlavně kvůli jazyku, ale bez práce nejsou koláče.

Omlouvám se, jen jsem chtěla napsat to, co jsem měla na srdci. Doufám, že si to vezmete k tomu svému a změníte svůj postoj a nebo se poučíte a nebo si to jen budete pamatovat. Někdy musíte něco objetovat, aby jste dostali to co chcete.

Good night all.

xx
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Michaela Michaela | Email | Web | 17. january 2013 at 21:19 | React

Pravda pravdoucí :-) Je to těžké se do toho super čtení nevžít, ale člověk musí být soudný a chápat, že to automaticky tak nebude i u něj:)

A co ta nabídka na prodloužení, už jsi se rozhodla?? :)

2 Wendy Wendy | Email | Web | 17. january 2013 at 22:50 | React

Jen mě mrzí, že jsou potom naštvané, že oni to nemají tak super, ale ono se na tom taky musí pracovat, nepřijde to samo, jenom protože to čekáš. Taky do toho musíš něco dát. Jen jsem to musela napsat.

No, Co myslíš :P

3 Michaela Michaela | Web | 18. january 2013 at 14:46 | React

Určitě prodlužuješ, že? :P

4 Majda Majda | 18. january 2013 at 16:19 | React

Na 150% s tebou souhlasim!A je super,ze tohle konecne nekdo napsal:)

5 Rory Rory | Web | 18. january 2013 at 23:27 | React

Páni! Docela očiotvírající článek. Moc dobře napsaný. Přesně tohle si potřebuje přečíst každá z nás, která se teprv chystá.

6 Wendy Wendy | Email | Web | 20. january 2013 at 21:20 | React

Díky moc holky, já doufám, že to k něčemu bude, protože tím se uleví hlavně Vám. :))

Samozřejmě Vám všem přeji jen to nejlepší, ale né vždycky to dostanete hned :))

DRŽÍM PALCE .. XX

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama