Bad things could happend anytime

17. april 2013 at 18:55 |  7th Month

Hey Everyone,

How are you doing ?!!

Takže zaprvé bych chtěla dát svoje prayers to Boston !!


Nevím, jestli jste o tom slyšeli, ale počítám, že určitě. Tady u nás je to ve všech zprávách a i prý v Čechách, takže si myslím, že se to rozšířilo. Je to hrozná tragédie. Nechápu, jak to mohl někdo udělat. Šlo o nejstarší maratton - přišlo se podívat několik lidí, mnoho lidí závodilo, nešlo jen o američany, ale závodili závodníci z celého světa - já tam měla i kamarádky, mojí roomate z orientantion - naštěstí jsou všichni zdraví, i moje Ex -HF - okamžitě jsem je kontaktovala, abych věděla, co s nimi je !! Představa, že jsem tam v Bostonu žila a určitě bych na ten závod jela - jak se se svým šťěstím znám - lidé musí být strašně zničení. Opravdu je to neskutečný, jak může někdo dát bomby a zranit tolik lidí i dětí !! Sport - kort běhání - má lidem pomoc se uvolnit od každodenního stresu, zapomenout na nehezké věci a jen si užívat tu volnost a pročistit si mysl. V Bostonu je několik turistů každý den, nejsou tam jen AMERIČANI !!! Ti terrosisti, co to údajně spáchali, by se měli zamyslet proč to udělali !! Opravdu jsem z toho smutná :'(

Díky bohu moje BFF je ještě na orientation, takže tam němela možnost být, její HF je snad také v pořádku - a všem, kteří tam jsou, přeji hodně štěstí, moc na vás myslím a držím palce, všem, kteřé postihlo kvůli tomu nešťěstí - I am praying for you.My bad timing

Takže i já teď prožívám trošku nepříjemný chvilky v mojí HF. Tímhle článek jsem tu nechtěla mluvit o tomhle problému, ale rozhodla jsem se, že Vám ukážu, že i když se to všechno zdá naprosto v pohodě a pohádkově, stačí jeden den a může být všechno úplně jinak, že i takhle pohádka mohla být pěkně mylná !! :)) Takže nevěště hlavu, že se nemáte fajn jako nějaké au pair, nebo si přejete mít její rodinu, nikdy si nepřejte si vyměnit s nikým místo, protože nevíte, co za tím je :)) Někdy se to opravdu může změnit v něco horšího. Takže Vám tu napíšu co se stalo.

V jednu chvíli jsem z toho byla opravdu špatná a nešťastná, prostě jsem si řekla, že si ta Amerika na mě připravila samý jobovky. Asi abych neměla šanci se nudit jako klidně bych se bez toho obešla, ale zase jsem si říkala, tohle je život a nemůžete mít pořád všechno fajn. Já jsem strašně ráda, že jsem silná, jak jsem, fakt jsem v Bostonu neměla lehké chvilky, ani v začátcích tady v LA family a ani teď, ale vím, že tohle všechno, co se mi stalo, mě posílí a posune dál. Pak už mě nic nerozhází, všechno, co se vžitově stane vás dělá stronger, co vás nezabije, to vás posílí - a já se rozhodla, že tu ameriku pokořim, že mě prostě jen tak neporazí, že neudělím HM radost. Ti co mě znají a vědí celý můj příběh tady a znají mě hlavně z minulosti, vědí, že já se nedám :D

Takže takhle

Moje HM normálně ječí a je ujetá, hlavně na svýho manžela, ale nikdy né vyloženě na mě. Nikdy jsem teda jí nedala ani příležitost, vždycky jsem udělala vše co po mě chtěla, pomohla jsem jí kdykoli si řekla, byla s dětma dva dny sama a prostě no complains. Takže se mě tohle chování fakt dotklo !! Nevím, co jí přeskočilo, byla tu na návštěvě její tchýně - přijela den před tím než jsem jela k tetě a byly tu spolu celé 4 dny, co já byla fuč a vzládly to, tak enechápu proč najednou dostala takový amok !!

Vrátila jsem se od tety a všechno byla ok. Normálně jsem se jí zeptala jakou si teda představuje schedule - no a normálně mi řekla, že je to jako vždycky a v sobotu je game a že oni jdou. Neřekla ani slovo o mě, že bych měla jít, vždycky se mě ptala, jestli chci jít, že mám na výběr, že mají pro mě lístek. Vím, že dostávají vždycky dva a další musí přikoupit, když chtějí, tak jsem se nechtěla vnucovat, když neřekla. No a normálně to fungovalo - všechno bylo ok, no a přišla sobota. Pokaždý jsem off během games nebo mi řekně, že potřebuje pomoc, či kdy budí děti, nebo klepe, jestli je nemůžu vzít. Prostě vždycky něco řekne, jenže ten den nic neřekla, tak jsem to brala jakože jsme na naší schedule - děti šly spát dřív a já odešla do pokoje a volalas ČR. Pokaždý, když je jejich odpolední nap, tak jsem off a většinou se snažím spojit s ČR, protože je to poslední možnost, kdy jsou ještě vzhůru. Takže jsem normálně byla ve svým pokoji jako vždycky, jelikož mi nic neřekla, počítala jsem, že nejdu, když pokaždý říká. Navíc to byl weekend - takže na game byly chůvy - nikdy mě nepotřebovala, pokaždý jsem tam byla nahoře a dívala se na game a děti byly dole a hrály si s ostatníma dětma a chůvama, jak jsem mohla vedět, že je to teď jinak ??!!

No ani jsem neslyšela, že by se děti vzbudily dřív. Špatně je do svého pokoje slyším, takže jsem ani neměla šanci to vědět. Nakonec na mě zaklepala asi v 6, jestli jsem ready a já v pyžamu :D jako v domácím, tak jsem řekla, že mi neřekla, že jdu, že jsem to nevěděla, aniž by mi dala šanci nebo něco řekla, otočila se a pronesla "Myslela jsem si, že pomůžeš s dětma" - tvl - myslela, jak já jsem to měla vědět !! a sešla ze schodů a dole ještě řekla "Jen abys věděla, my za tvůj lístek zaplatili", takže jsem se cítila blbě že jo, tak jsem na sebe rychle navlíkla kalhoty, ani vlasy jsem neměla udělaný, ani make up nic, tak jsem si řekla, že tam jedu jako pinda, ale co, sešla jsem dolů a normálně jsem se usmívala a říkám, omlouvám se, viděla jsem Vás, že jste ještě tady, tak jsem se rychle oblíkla a vypadám hrozně, ale to neva. A ona, že už nemusim chodit, tak jsem se jí zeptala jestli je naštvaná, protože já prostě nevěděla proč by měla být naštvaná !!!! Jí nečtu myšlenky - fakt !! No a ona, že je a hodila na mě ten nejkyselejší ksicht na světě, tak to je něco pro mě tohle, řekla jsem jí, že teda nemusim jít a zvala jsem si věci a šla nahoru, jako nechtěla jsem na ní koukat 4hodiny. kde ona bude mít kamarády a všechny, jak je na mě nasraná. Tohle fakt nemám za potřebí !! No a zůstala jsem doma. V jednu ráno mi přišla smska, to normálně napsat může tvl, že mám děti vzbudit v 8.

No druhý den mě prostě ignorovala - jako hodně - prostě mě ráno ani neprobudila. Seděly jsme vedle sebe u stolu na snídani a nic neřekla prostě. Já si myslela, tak je naštvaná, že platila lístek a já nešla, neměla jsem vůbec žádný tušení, co se stalo, co se v její hlavě podle jejícho pohledu stalo a čím jsem se provinila !! Potom prostě, když jsem přišla s dětma, že už jsem done a že mám děti vzbudit v půl 5. Tak jsem se zase odebrala do svýho pokoje. Pak mi přišla smska, že děti ještě nespí, tak ať je vzbudim až v 5 - to jí taky nevadilo napsat !! To pochopíte, co tím myslím. Takže jsem děti vzbudila a byla jsem s nima a pak ona přišla a řekla, že už se o ně postarají, ať jdu, nikdy to takhle neřekla, vždycky že můžu jít, ale že ať klidně zůstanu. Nikdy to neřekla tak, jak to řekla ten den. Prostě víte, že je naštvaná nebo uražená či cokoli !!

Další den šla odvést HD na letiště - má road - takže neni doma - napsala mi smsku - ať připravim děti - že si je teď bere ona - a že budou doma ve 12.30 Tak jsem děti normálně připravila - ona přišla domů - vzala děti a bez pozdravu odjela - hádejte kam - do gym :D LOL - prostě aby mi ukázala, že když ona nechce abych šla - tak tam asi nemůžu - prostě abych viděla - co ona může - nebo nechápu !! Za hoďku mi přišla smska - akorád jsem se vrátila z banky - že jedou domů ať jsem ready - takže ani takhle bych prostě nikam nemohla - fakt !! No a za chvíli smska - že nevermind - že přijedou až kolem 1 - tak mě pěkně vytočila - si myslí, že si může až takhle diktovat, když jsem off - no a nakonec přijeli po půl druhý - já potom děti hlídala a dala spát a chtěla jsem se jít projít - jenže venku jsem se zastavila - a řekla jsem si - radši nikam nejdu - je naštvaná a mohla by mít nějaký připomínky - jen jsem otevřela dveře a přišla smska - že se mnou chce mluvit až přijdu do jejího pokoje - tak jsem šla.

Přijdu do jejího pokoje a ona na mě - tak co myslíš, že se stalo ?!! Řekla jsem - že to bych ráda taky věděla - no a už to začlo - začala ječet - ječela jako pominutá - že počítala s tím,že jí pomůžu s dětma a že byla šokovaná, že jsem nebyla kolem. Že ona musela vzít děti dřív protože se vzbudily a musela je mít v koupelně a připravovat se, když si tam děti hrály - řekla jsem, že mi neřekla, kdy máme budit děti, že vlbec neřekla, že já je mám budit - že mi vubec nic neřekla - a ona kdy to měla udělat, když jsem během jejich nap vůbec nevylezla z pokoje - hned na to jsem jí řekla - že nikdy nevylejzám z pokoje - že to moc dobře ví - že nechápu, proč nenapsala, že potřebuje pomoc - nebo zaklepat na dveře - řekla, že si asi neuvědomuju, že pracuje - že nemá čas mi psát, že na svým mobilu pracuje a není na instagramu - což mě naštvalo - protože si neuvědomuje, že fotim její děti pro ní a její kamarády - takže tím jsem taky skončila, aby mi to pak nevyčítala - a že jsem si prostě takhle vynutila mít volno - řekla jsem, že nic takovýho jsem nechtěla - ale když řekla normální schedule - tak jsem se podle toho řídila - a že mohla prostě napsat - a ona, jako jestli to myslim vážně - že jí z toho obviňuju - že jsem jí prostě nepomohla s dětma - že jsem nesplnila svojí povinnost a tak - pořád jsem jí opakovala - jak jsem to asi měla vědět - když mi to neřekla - no a nejvíc jsem to prý dodělala, když jsem s ní argumentovala před její tchýní, která vůbec neměla tušení, že se mezi náma něco stalo až do doby - než jsem sešla dolů k nim - že pak musela poslouchat 45min svojí tchýni, že by si v domě nic takovýho líbit nenechala - nacož jsem na ní koukala jako - jaká argumentace - a ona, že jsem s ní argumentovala, když jsem se jí zeptala - jestli je naštvaná - prý jsem si to vůbec neměla dovolit. Tak jsem jí řekla, že jsem teda asi hloupá, ale tohle nebyla argumentace, ale normální otázka - protože jsem nechápala proč je naštvaná !! Že jí neumim číst myšlenky - nacož se prostě nejvíc naštvala - začala ječet - ať jsem zticha - že mi vlbec nerozumí - že nikdy nerozuměla ničemu, co jsem kdy řekla a ať se NAUČIM mluvit a ať hned vypadnu z jejího pokoje !!


Chápete to ??!! To mě prostě dostalo !! Tak za prvé - žiju tu s ní 5měsíců a nikdy nebyl v komunikaci problém - nikdy mi neřekla, že by mi nerozuměla či si nějak stěžovala - prostě ani ň - tak jsem nepředpokládala, že by měla něco proti tomu !! Navíc se tu bavim s Američanama - u tety jsme se bavila s jejím synem a vnukama - kteří neumí vůbec slovensky a ještě mi mojí ajinu chválili - a ona si stěžuje !! To se mě prostě dotklo - jak ublížit au pair - použít proti ní, že neodvedla dobře práci a její ajinu !! Prostě tohle se nedělá !!

Každopádně její ignorace stále pokračuje - já s ní mluvim, jen když potřebuju něco kolem dětí - jinak se s ní nebavim - bere fěti do posilky - tak ať si jí kldině nabouchá - já jí nepotřebuju - takže takhle - když chce být s dětma - tak já jsem off a když jsem s nima tak ona není kolem a pak přijde, že už je dá spát a já ať jdu !! Takže takhle to teď u mě vypadá !! Každopádně jsem se rozhodla, že u nich neprodlužiju - uvidíme jak to půjde těch dalších 5 měsíců. Ale koo zřejmě nevolala, protože to už by mě koo kontaktovala - hlavně jsem jí psala kvůli školám a nic neřekla - tak to nechám být - ale neprodlužuju s nima - já jí tu radost neudělám - neukážu jí, že bych jí měla být vděčná, že mám práci - tak totiž se mnou mluvila - jako bych jí měla být vděčná, že díky ní můžu být v USA - jako by mě zachránila někde z domku na stromě !! Ten kdo mě zná - tohle ví - že se neponížím - ona by taky měla být vděčná, že má jako au pair mě - která jí vyšla vstřív - nikdy si neštěžovala a udělala vše, co se po ní chtělo !! Prostě tím, že u nich neprodloužim - jí sna dodjde - že mě nevlastní a já jí nepotřebuju - pokud oni to řeknou dřív, že oni nechtěj - tak ať si to užijou - nechci to říkat hned - aby mi pak neudělala ještě větší zle - ale jako na rematch to snad není a jestli jo - tak ona má máslo na hlavě - může být za mě ráda.

Taky mě strašně naštvala, když mi hned do obličeje vpálila - že jsem si vzala 5dní volno - navíc v den odletu jsem normálně makala, takže to ani nebyl prostě celý den - navíc, když jsem se s ní domluvila, že jí dlužim 3dny, který si může kdykoli vzít - tak s tím souhlasila s tím, že mě přes léto budou potřebovat víc - a najednou mi to vpálila !! Že jak mi má asi dát těch 45 hodin - tvl - já nikdy hodiny nepočítala - nikdy jsem neřekla ani slovo, když mě potřebovali víc - prostě nic a ona z toho najednou dělá kovbojku !!

Tak se uvidí, co se z toho vyvrbí - já se každopádně nevzdávám - já prostě domů ještě nejedu !! :)))

Moje teta mi poslala krásný citát, kterým se budu řídit !!

Whenever you feel weak, remember those who made you strong and whenever you start to doubt yourself remember those who believe in you.

Have a nice day.

I was smiling yesterday, I'm smiling today & I will smile tomorrow. Simply because life is too short to cry for anything!


Já se svého snu nevzdám - tohle bylo vždy to, co jsem chtěla :)) USA

xx
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lucette Lucette | 17. april 2013 at 22:37 | React

Ach jo Wendy, je mi to moc líto. Už jsem něco četla na facebooku ve skupině, ale netušila jsem, že to bylo až takový. Asi měla svý dny, nebo jí zmanipulovala tchýně. Kdo ví. Třeba se to zlepší, a uvědomí si co provedla. Možná pozdě, možná už brzy. Doufám, že se ti to tam nějak urovná a bude to zase fajn. :-) Budu ti držet palce.

2 Wendy Wendy | Email | 17. april 2013 at 23:02 | React

Ahoj :)))

No - bylo to fakt zlý - já už se rozhodla, že s nima neprodlužuju - fakt tu nejsem za onuci, ke který se bude takhle chovat - ať už si to uvědomí nebo ne. Ono jí to dojde - možná jsem jím tímhle nesedla - ale o děti bylo vždycky postaráno - o co tady hlavně jde - a já jí aspon ukážu - když prostě budu chtít jinam - že ať tu schedule a všechno bylo ok - nejsem blbá Evropanka.

No uvidíme - jak se to vyřeší. Pořád mě ignoruje - a já nejsem žádná padavka :))

Děkuji moc :** :)) Ani nechci myslet na to, jak mi budou ty děti chybět :'(

3 Lucette Lucette | 18. april 2013 at 17:25 | React

Hlavně, že to zvládáš se svou hrdostí. Asi je zvyklá být ve všem paní. Ale vypadá to že už jí nějak hráblo před tím.. jak ses vrátila. Teda podle toho co píšeš.
Tak se pak ozvy, jak to s ní dopadlo, jestli už se konečně vzpamatovala. :-)
No jo no :-( Jedno by jsi je stejně musela opustit, jen škoda, že se to tak zkazilo a půjdeš dříve pryč. :-(

4 lea lea | 22. april 2013 at 16:09 | React

jak to vypada ted? uz je to lepsi?

5 Wendy Wendy | Email | 24. april 2013 at 3:22 | React

[3]: Thank you Luci - jsi moje nejoblíbenější čtenářka. :))

[4]: Napsala jsem článek :)) Už je to moc lepší - díky moc za zeptání :)) :-)  :-)  :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama