"To be an AU PAIR"

24. april 2013 at 21:53 |  8th Month

Tak,

proč jsem se rozhodla napsat článek. Na fb mi píšou holčiny, které se ptají na otázky ohledně au pair. Samozřejmě mi nevadí, když mi někdo píše a potřebuje se zeptat na nějaké otázky, či poradit nebo pomoc. Vždycky jsem připravená pomoc a odpovědět as soon as possible. Jen mě napadlo, že bych mohla napsat článek o tom a tím pomoc dalším holčinám / či klukům, kteří se chystají sem za námi. Každopádně, pokud někdo potřebuje poradit o něčem, co tu nezmíním nebo by potřebovat cokoli jinýho, jsem na fb a nebo tady na blogu.

Myslím si, že hodně lidí vidí au pair jako ticket k tomu být v USA. Budu upřímná, au pair se mi zdála jako nejjednodušší a nejlevnější způsob jak se dostat mé dream country. Ale musíte si položit jednu důležitou otázku. Jste schopni se celý rok starat o děti ?!! Možná teď kroutíte hlavou nad mojí "stupidní" otázkou, ale ruku na srdce, kolik holek tady se nikdy nestaralo o děti a přesto se rozhodly přiletět do USA a najednou jsou strašně překvapeni, že se tu každý den pracuje a jsou nonstop s dětma !! Co čekaly ??!! Tohle je práce s dětmi, wake up people!! :)) Vůbec nechci být nepříjemná, jen je to můj názor. Netvrdim, že jsme tu každá měly ty zkušenosti, které jsme řekly. Jen si musíte prostě být trošku jisti, že víte co děláte, protože fakt je to tu makačka s těma dětma - strašná zodpovědnost !!!

Další důležitá otázka je, jestli jste schopni strávil JEDEN ROK - bez vašich přátel, rodiny a věcí, na které jste byli zvyklí, na to, že budete slavit všechny události - vánoce, narozeniny a další a další bez těch, které by jste si nejvíc přáli, aby tu byli s vámi, že budete JEDEN ROK žít u cizí rodiny, u lidí, které jste nikdy nepoznali, musíte plnit jejich požadavky, jejich přání - jako je večerka, a další pravidla. Že nebudete moc si chodit ven, jak jste byli zvyklí a nebo říkat všechno, co si zrovna myslíte. Musíte být vždy příjemní, usměvaví a že né pokaždé schedule bude work pro vás. Rodina je tady BOSS. I když se Vám to strašně nebude líbit a budete mít pocit, že jste tu za služku. Musíte zklopit hlavu a dýchat z hluboka - JSTE NA TOHLE PŘIPRAVENI ?!! Jste připraveni na to, že tu budete sami za sebe. V zemi, který nerozumíte- Vždycky se najde něco, čemu nerozumíte, nemáte tu nikoho za sebou - jen sebe ??!! Nechci se nikoho dotknout, ale kolikrát, když čtu ty příspěvky na skupině, jak se holky ptají na každou hloupost, a že holky, co byly mezi prvníma a nebyla takhle skupina, to musely zvládnout samy, nikdo jim nepomáhal a nebo si mají ty dotyčné sednou k blogům a projet si je. Každá na blogu má začátky- Já osobně vždycky ráda poradim a napíšu na otázky, i když je to jakou agentury si vybrat, či pomoc z přihláškou, ale když se to píše veřejně na stránku několikrát za den, to už je dost annoying ! :)

Hodně lidi si tuhle "práci" představuje jako pohodu. Vidí jen to prima, co takhle práce přináší, ale každá holka, která tu je, by Vám mohla povyprávět, jak těžké to tu je, i když mají nejlepší rodinu na světě, není to procházka růžovou zahrádkou. Vidíte prima články na blogu, nebo fotky nových míst, co ty holky navštivily, či fotky roztomilých dětí a myslíte si, že to tak opravdu je, ale ty holky tu nebudou psát o špatných věcek a nebo o věcech, které je tu dostaly na kolena. Chtějí sdílet jen to krásné, mít krásné vzpomínky na to, že byly v USA a né na chvíle, kdy se cítili strašně na dně.

Když jsem se rozhodla, že svůj sen uskutečním. Sedla jsem si k internetu a hledala informace jak bych to mohla jednoduše a levně uskutečnit. Našla jsem si informace o au pair. Pátrala víc a víc. Máme strašné štěstí, že v dnešní době existuje internet a můžete najít moc užitečných informací, jako jsou blogy holek. Já jich přečetla neskutečně mnoho, taky jsme viděla to hezké, ale ani na jednu chvíli mě nenapadlo, že je to jednoduché, i když jsme si to moc přála.

Co se týče referencí, kde je sehnat, neříkám, že všechny holky lhaly, ale některé holyk se dětí ani nedotkly. Jde o to, že pokud budete lhát, dřív či později to vyjde na jevo. Pokud děti máte rádi a víte, že se o ně dokážete postarat, jen nemáte reference, tak si je obstaráte. To je jen na Vás jako moc si věříte. Já měla reference od lidí, kterým jsem ty děti hlídala. Odjela jsem kvůli tomu na léto do UK, abych si zkusila bydlet on rodičů a v zemi, kde je jiný jazyk, abych si představila, jak by to vypadala, kdych odjela do USA. To mi dalo mou odpověď, kdy jsem tam byla denně s rozmazlenýma dětma, že tohle dokážu. Kvůli tomu jsem se snažila sehnat příbuzní, kdy bych mohla hlídat děti a pomoc, abych dostala své reference. Odjela jsem na tabor a prožila moc prima chvíle, můžete si najít i to hezké. Hlídání dětí není jednoduchý, ještě k tomu rozmazlených, kterých tady v USA není málo. Protože v USA, a to se mi tu moc líbí, nemají rádi LENOST, ikdyž možná je to nejznáměnjší obrázek o USA, ale tady jsou lidi fakt busy, a když svěří své děti někomu cizímu, očekávájí, že uděláte vše, co po vás chtějí a za co Vás platí. !!

SAMOZŘEJMĚ NELŽETE !! Neříkám, že musíte psát o sobě úplnou pravdu. Někdy to spíš ublíží než pomůže. Nemusíte na sebe napráskat úplně všechno, jen to, co je kladné :) Každý chce v přihlášce vypadat co nejlíp, ale nelžete o důležitých věcech - o zkušenosti v řízení, o zravotním stavu a podobně. Mohlo by se VÁM to vymstít. Dřív nebo později se na to přijde a mohlo by to způsobit opravdu mrzutosti. Někdy se Vám rodina líbí a vy by jste pro ni chtěli vypadat perfektně. Nemusíte, pokud se jim budete líbit, budete se jim líbit. Kvůli tomu, kdo jste. Jen jim musíte předvést vaše přednosti a vyhnout se lžím. Nelžete, že máte zkušenosti s tímhle věkem dětí, když jste se jich ani nedotkli, protože si musíte uvědomit, že to není na chvíli, ale na celý rok !! Nepřidávejte si reference, aby jste nahnali hodiny a měli jich moc. Radši jich budu mít míň a budu si jistá, že jsou pravdivé, než se bát, že se na to přijde. Doma Vás nic netlačí. Jste u rodičů, v teple a v klidu- a máte hodně času si rodinu najít. No a co, že to nebude za týden. Tak to bude za měsíc či dva. Hlavně ať to potom stojí za to. Jeden velmi pravdivý citát.

All Good to those - who wait !!


Radši si víc dejte záležet na přihlášce než na tom, jaký lži tam napíšte. Radši přidejte něco navíc, pohrajte si s videm. Američani mají rádi, úsměvy, radost, barvitost. Neuděláte díru do světa, když budete ve videu jenom stát, koukat se do země a hledat slova. Nechci říkat, že takový videa neměly úspěch, jen si myslím, že by jste to neměli odbít, protože to je vaše vizitka. Je to jediný, co můžete udělat proto, aby jste svojí future hsot family zaujali. Přidejte tam hodně fotek. Samozřejmě né jenom sebe, ale s dětmi. Pokud tam budete mít fotky jen sebe, budete to vypadat, že divně a namyšleně. Nikdo nechce mít v domácnost STAR, kdo se bude zajímat o to, jak vypadá, než o to, být s dětma, ale i vyjímky existují. Některé rodiny preferují jednoduchost, některé barvitost. Jen si dejte záležet. Můžete klidně stát na ulici, jen se usmívejte a povídejte přímo do kamery. Nebo tam dejte fotky. každý má svou představu, jen jí uskutečněte. :)) Nezáleží na tom, jaký to video bude. Jde o to, jak vy tam budete působit :)) Potom své fotky také můžete dát do fotoalba. Dejte jich tam co nejvíc, protože tím je taky můžete oslovit. Je to můj názor, nechci tady rozpoustat debatu o tom, že někdo měl jednoduché video, kdy seděl na své posteli a bodovalo a někdo měl video na deseti místech. Je to jen můj názor. To, jak to uděláte je jen na vás. Tady na youtube je moje video, jelikož jsem na netu našla hodně videi, který mi pomohli si představit, jak bych si to představovala já. Tak se s Vámi podělím o moje. Jje mi jedno jestli se Vám líbí nebo ne, je to jen o názoru. Někdo v tom něco najde, někdo bude vědět, že by to takhle neudělal. Já díky tomu rodinu našla a to je nejdůležitější :)) Upřímně je jedno jaký efekty tam dáte, či jaká hudba bude hrát v pozadí, či kolik fotek si tam dáte - jen si dejte záležet :)) Toť vše :))


Další bod je ANGLIČITINA. S tím se setkávám opravdu často, že se mě ptají, s jakou angličitnou jsem sem jela - C'MON !! Vždyť sem jedeme kvůli tomu, ne ?!! Takže hoďte ostychy za hlavu a nestyďte se. Čím víc si budete věřit,tím víc se začnete cítit v ajině lepší a lepší. Já jsem z angličitiny maturovala na samé jedničky, jednoduše jsem se domluvila, dokázala jsem konverzovat jak při pohovoru ve SA, tak i s rodinou, ale přesto moje angličtině nebyla, neni a nikdy nebude perfektní. Pořád jsem cizinka a to se nikdy nezmění, ale nestyděla jsem se, i přesto, že jsem kolikrát řekla takovou hloupost až to není možný. I přesto jsem se tOmu zasmála a šla dál. Jjá se řídím tím, že pokud s Váma lidi budou chtít mluvit, budou s Vámi mluvit, pokud nebudou, tak ani, kdyby jste mluvily perfektně anglicky, tak s vámi nebudou mluvit. Je to o lidech. Amerika je na tohle skvělá. Mají tady tolik lidí z celého světa, jsou vždycky hodně excited poznávat nový lidi. Slyší náš accent a hned se ptají. Né aby nám ukázali, že mluvíme špatně. Jen je zajímá naše země, tak se vždycky zajímají, Což se mi moc líbí, hodně vám to dá. Jelikož amíci moc další jazyky neumějí, vždy se rádi něco přiučí, takže rada, nestyďte se, mluvte, mluvte, i když děláte chyby Nebo se dostanete do nesnází či trapasu. Vysvětlujte, když si nemůžete vzpomenout na slova, od toho máte ruce či nohy a uvidíte sami, že za pár měsíců budete lepší a lepší, i když to třeba nebude perfektní, tak ucítíte změnu a musim říct, že to stojí za to. Povídat si s američany, vtipkovat, i když se párkrát ztrapníte. Je to nejlepší pocit na světě, že jste ve společnosti s Amíkama a můžete s nima konverzovat. Za to těch pár "misunderstandings" stojí - věřte mi :)) Proto sem chcete ne ?!! Naučit se anglicky a tu se nenaučíte bez obětí :)) Každá, která tu je, by vám mohla převyprávět miliony "vtipných". S odstupem času vtipných historek, jak si popletly slova, nebo je blbe použily a podobně . Takhle vznikají nejvtipnější story :))

Navíc jsem se setkala už s lidma, kteří řekli "How are you - thank you - My name is" a mluvili hůř než já a kde jsou dneska. Navíc moje teta sem odešla přesně s tímhle a dneska mluví skvěle. Každý někde začínal :) Pokdu se toho bojíte, tak pro to něco udělejte. Koukejte se na tv v angličtině, poslouchejte naglický písničky a čtěte jejich lyrics a překládejte si slovíčka, která neznáte. Kupte si knížky a uvidíte, že toho dost pochytíte. Upřímně, angličtinu, kterou umim teď jsem se převážně naučila až tady, kdy jsem každý den v kontaktu s američanama nebo cizincema. Nejlepší škola jakou můžete prožít - jen se vyhněte češkých kamarádkám :)) Přihlašte se na cizí senznamku a navazujte kontakty už z čech :P a nebo dejte peníze za doučování, ale udělejte něco, Sjen si nestěžujte a nebojte se. Pokud víte, že na tom pracujete, neni se čeho bát. Upřímně, strach je největší nepřítel. Můžete mít skvělou slovní zásobu a gramatiku, ale vždycky tu vyhraje ten, které se nebojí a nestydí a mluví, i když špatně, ale mluví. Ten kdo mlčí může mít skvělou ajinu, ale bez praxe se nikam nepohne. Tady se musíte zeptat úplně na všechno :)) To Vás žádná škola nenaučí !!

Další věc je, nepředstavujte si, že si tu každá užíváme. Je to individuální, někdo má každý víkend volný, KDY se toho dá honě procestovat, ještě k tomu, když máte super lokalitu a hodně věcí okolo, ale některý holky nemají volné víkendy. Mají den off uprostřed týdne, kdy ostatní kamarádky pracují, je to rpostě individuální. Někdo pracuje jeden týden, pak další ne, či má střídavou schedule, to je individuální, Každopádně tu pracujeme, opravdu každý den vstáváme s dětma a začíná každodenní přežívání. Musíte být pořád opatrní, kvůli bezpečnosti, vymýšlet aktivity jak je zabavit, přecházet jejich mrzuté nálady, někdy mohou být arogantní či zlý. Nebo prostě ubrečení, nemusí mít dobrou náladu, tohle a mnoho dalších věcí, na které můžete narazi. Nejhorší je, když jsou děti nemocný. To si můžete pamatovat ze svého dětství. Mě zabíjelo být v postali. Mít au pai tak už se mnou taky neni. Díky bohu, že babička vydržela vždycky všechno :)) Je to makačka každý den. Někdy máte ty nejzlatěšjí dětí na světě, který by ste samou lásku snědli a někdy by jste je udupali do země !! Hodně lidí i kamarádku si pomyslí, co to je za práci hlídat děti, pohoda přece ne ??!! Ale musíte si uvědomit, že toho volna neni tolik, musíte být pořád připraveni, kdykoli Vás potřebujou, né pokaždý můžete mít i vy dobrou náladu a když děti nemají doubrou náladu - nikdo nemá :)) Sobota, kdy kamarádi doma paří, někdo mlůže být celou noc doma, protože má zrovna babysitting !! Jak už jsem se zmínila, slavíte svátky, které jste trávili jen s vašimi příbuznými, teď budete s úplně jinými, kteří tam rodinu svojí mají a vy budete na fb od svých kamarádů číst, jak prožili nejlepší Vánoce či nový rok se svou rodinou a holky tady by si přáli jen být se svojí rodinou, to je cena, kterou musíte dát za to, splnit si svůj sen.

Odložte předstudky či představy. Někdy je prima mát růžový brýle a vidět všechno super, ale moje babička mě učila. Očekávej horší a užívej si to lepší :)) Pokud do toho chcete jí, pojťe, pokud ne, přestaňte říkat excuses a přiznejte si pravdu, nesnášim, když mi někdo něco komentuje a řekne, ty máš takový štěstí, nebo to se někdo má. Já neudělala nic tak special, co by nemohl udělat někdo další. Já udělala jen jedinou rozdílnou věc,řekla, že odjedu a udělala jsem to. Neříkala jsem to jen do větru, já do toho šla a nebylo to jednoduchý. Nesnáším, když někdo jen říká excuses typu - nemůžu jdu na vysokou, mám doma přítele, nemám dost času, neumim angličtinu a bla bla bla. Řekněte, nemám dost odvahy !! Nikdy po vás nechce aby jste do toho šli, jen přestaňte říkát obrovský sny, když nemáte kuráž si je plnit, vždy si můžete najít jiné sny.

Upřímně, když jsem si projížděla fotky, kdy jsem byla v NY (mlj největší sen), Boston, LA, Florida. To je ten nejlepší pocit, že si představí, jak jsem před maturitou lidem říkala, jak jedu za svým snem a oni kývali hlavou, že jasně a dneska jsem tady a viděla věcí, který neviděli ani američani a já ještě nekončím, za to tohle všechno, čím jsme si prošla prostě stojí !!

Zapomeňte na vysněnou lokalitu. To, že budete ve svým vysvěným městě neznamená, že se budete mít skvěle, nemusíte tam mít rádi lidi či další au paiky, rodinu, kterou jste si vybrali jen kvuli lokalitě. Lokalita VÁM pocit štěstí nezajistí. Já bych radši si udělal výlet se svými kamarády do své vysněné lokalitě a užít si nejkrásnější chvíle,než tam žít sama a nešťasná.

Vy sami si můžete Váš pobyt zpříjemnit. Vy sami si můžete najít něco, co tu budete milovat. Potkáte lidi, kteří VÁM tohle všechno zpříjemní, pohodu můžete mít i v měnším městě a do svého vysného dělat výlety. Je to jen na Vás jakou volbu si vyberete, ale všechno je jen ve vašich rukách. Pokud si budete stěžovat úplně na všechno, nebudete se mít fajn, pokud se budete držet věci, co máte rádi, všechno bude jasnější a veselejší.

Doufej v lepší, počítej v horší. Můžete skončit v rematch jako já a mnoho dalších holek, i několikrát, ale vše je z nějakého důvodu, kdybych tam neskončila, nenašla jsem svojí rodinu a neviděla tyhle všechny místě. Vše zlé je pro něco dobré a jsme tady kvůli tomu, zažít něco nového a prima. Takže hlavu vzhůru !!!

Já jsem strašně ráda, že jsem si prošla vším, co se mi tu stalo mi dá takový zkušenosti, který nikdy neztratím a žádná škola by mi je nikdy nemohla dát. Budu silnější než kdy dřív a budu vědět, že mě nic nerozhází. Je to jen na Vás, jestli do toho půjdete. Nemáme za sebou maminky, který nám pofoukají rány. Co horšího se může stát než že se vrátíme domů k rodičům. Nemáte co ztratit, jen získat.

Přeji Všem hodně štěst. Doufám, že Vám tenhle článek pomohl. Jjsem tu, kdykoli někdo bude potřebovat poradit.

Začněte si plnit to, co si přejete :)) Nepřijde to k Vám, když budete sedět na gauči v obýváku u televize a přát si to. ZVedněte se a začtět. Přece všechno velké začalo malými krůčky :P

Good luck & break a leg !!

xx


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lucette Lucette | 24. april 2013 at 23:38 | React

Krásnej článek, souhlasím se vším co jsi napsala. ;-) Hlavně ty holky jsou dneska strašně líné si něco najít a obstarat samotné. Proto radši píšou 10x za den stupidní dotazy.. :-x

2 Wendy Wendy | Email | 25. april 2013 at 1:57 | React

[1]: Mě nevadí poradit - když někdo napíše - ráda pomůžu, protože jsem také byla ve vaší kůži - a blogy holek mi moc pomohly - že jsem se nemusela ptát, taky jsem si našla pár holek, se kterými jsem v kontaktu - ale kolikrát je to fakt stupidní - na co se ptájí :))

Navíc - všude jsou dosažitelné odpovědi :)) :-D  :-)  :-)

3 Ivy Ivy | 25. april 2013 at 22:14 | React

Hezky clanek, jen mi vadi, ze semtam pouzivas anglicke slova, necte se to moc dobre, zkus to omezit:/

4 Denisa Denisa | 25. april 2013 at 22:53 | React

Nenapsala bych to lépe! Pravda pravdoucí :)

5 Wendy Wendy | 26. april 2013 at 1:52 | React

[3]:  Ahoj Ivco -jsi v America ?? Protoze kdybys byla - tak tohle nenapises :)) Kazda holka by ti tu mohla povedet svoje - je dost tezky,kdyz jsi tu cely den obklopena anglictinou a pak mas mluvit Jen cesky - kdo to zna zvlastni zkusenosti - tak pochopi - ti co tu sou by se nad anglickymi slovicky ani nepozastavily -nepouzivam tak tezky,aby se to nezvladlo - zkusim na to Vic myslet - ale tenhle clanek je hlavne pro Ty,so se chystaji sem - a mala lekce anglictiny Jim Jen prospeje :)))

Chapu,ze ne vsichni umi anglicky - ale porad tam nedavam chytaky :)))

Jinak diky za uprimnost :)))

6 Lucette Lucette | 26. april 2013 at 14:45 | React

Tak tak, já si toho třeba ani nevšimla, že sem tam jsou nějaký aj slova. ;-)

7 Wendy Wendy | Email | 26. april 2013 at 21:12 | React

[6]: Já přečetla takových blogu - a taky jsem se nad tím nikdy nepozastavila - v postatě to má stejný význam, jako by to bylo v češtině - já ten článek píšu za běhu - takže to píšu tak, jak to mám v hlavě - pokusim se dát větší pozor - ale tohle je teď můj svět :))

Kolikrát se mmi stane, žem mluvim anglicky a použiju české slovo - welcome in AMERICA !! :))

8 Daša Daša | Web | 26. april 2013 at 22:42 | React

Fakt skvelý článok :) a hlavne to tvoje au pair video je skvelé, jedno z naj čo som zatiaľ videla :)

9 Wendy Wendy | 27. april 2013 at 1:50 | React

[8]:  Ahoj Daso :)))

Moc dekuji za kompliment :)))) Jsem rada,ze se libi :))) Opravdu me tvuj komentar moc potesil :)))

10 Terka Terka | Web | 30. april 2013 at 22:15 | React

Moc pěkný článek a nejvíce s tebou musím souhlasit v tom, že i když je to ne vždy růžové, za všechny ty zážitky to rozhodně stojí! Zatím v USA ještě nejsem, ale také si tím chci splnit svůj sen. Bojím se, strašně se bojím, ale zároveň se moc těším a říkám si, že strach mě rozhodně nezastaví a takováhle šance taky netrvá věčně.

11 Wendy Wendy | Email | 3. may 2013 at 20:56 | React

[10]: Ahoj Terko,

Hele - každá z nás se bála - nevěděly jsme kam jdeme - všude byla angličtina - lidi, co jsme nikdy dřív neviděly - děti, které jsou někdy rozmazlené a nezvladatelné - ale život by nebyl o nic lehčí v čechách - všude je něco - ale America za to stojí :))

Já se řídim pravidlem - řeš problém až přijde - nemáš se čeho bát - až něco přijde - potom to můžeš řešit :))

Bát je lidský - a každý jsme měli strach - ale vůle by tě měla hnát do předu :)) Víš co jse strašně hezký - že si potom jednou uvěnomíš - že si normálně povídáš s američanama a jsi tady, kde si chtěla být - ten pocit za to všechno stojí :))

Že si představim, že si volám s amíkama a chodim ven - a oni se mnou normálně baví a mají se mnou srandu - že jsem viděla místa jako NY, LA, Boston a další a další uvidim :)) To za to stojí :))

Držím palce - a nenech strach vyhrát :) )Amerika je boží :))

12 Sabina Sabina | 12. january 2014 at 1:01 | React

Ahoj Wendy,

taky přemýšlím o USA a čtu teď tvůj blog úplně od začátku, musím říct, že jsem se tím do tvýho příběhu fakt vžila a úplně se těším, jak to vždycky bude pokračovat.. :D

Btw tento článek byl trochu jako facka - ale v dobrým slova smyslu! Krásně jsi to napsala a hlavně je to upřímný, já se snažím si pořád opakovat ty nepříjemnosti, negativa atd, abych byla pořád nohama na zemi a rozhodla se správně, jestli do toho jít nebo ne. Člověk by se fakt měl dopředu zamyslet nad tím, jestli na to vůbec má.. A obdivuji tvoji odvahu a jak sis za tím šla.. Snad se taky odhodlám :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama