New York City

23. june 2013 at 7:33 |  9th Month
Ahojte všichni,

Omlouvám se, že to trvalo tak dlouhou. Tenhle článek jsem začala psát na letišti v New Yorku, kdy jsem přávě čekala na letadlo do Čech. Byla to dlouhá chvíle, tak jsem se rozhodla, že si to urychlím článkem. Takže tady máte článek z NEW YORK CITY !!


Moc jsem si to užila, byla jsem v NEW YORK CITY. To je bez pochyby nejlepší město ve státech, pro mě má speciální hodnotu, tak ať si každej říká, co chce. Tohle místo je strašně magický. Nemůžu to ani slovy vyjádřit, jak moc je. Přeju každýmu, aby si to za žil, aby viděl tu krásu. Jasně, ulice špinavé, lidi všude, kam se podíváte, homeless people na každém rohu, mnoho překupníků a lidí, co Vám chtějí prodat jenom nesmysly a okrást Vás a mohla bych jmenovat do nekonečna, ale nebudu, tohle místo stojí za to vidět, i kdyby jenom na skok s tím, že už se tam nikdy povídat nechcete. Já jsem tam byla podruhé a v obou případech mi naskočila husí kůže. V prvním případě jsem se rozbrečela, když jsme přijeli na Times Square !! To byl nepopsatelný pocit, vidět Times Square, místo, o kterém jsem snila tolik let. I když se na mě všichni otáčeli v autobuse s údivem, proč brečím, LIDI - je to TIMES SQUARE !!

Times Square


Tohle je výhled z mého pokoje


New York City pro mě má určitou symboliku. Pořád nemůžu uvěřit, že jsem tam skutečně byla !! Pamatuji si na jednu stuaci, která mi utkvěla v paměti, tam si myslím, že jsem začala snít svůj sen a cítit chtíč si ho splnit. Seděla jsem v kuchyni po škole, kdy taťka vařil oběd a najednou zazvonil telefon, mamka z práce. Říkala, aby jsme si zapli televizi, že v America je "válka"! Ten pohled ve mě zanechal smutek na strašně dlouhou dobu, když jsem viděla, že "dvojčata" The World Trade Centre spadly. Pamatuju si, že jsem strašně brečela, že už je nikdy neuvidim a můj taťka mě chtěl uklidnit a řekl, že jednou tam určitě pojedu a ony už tam budou nové budovy. Odpověděla jsem mu, že jasně, že tam pojedu, že tam budu žít a on s mamkou mě přijedou navštívit. A já tam VÁŽNĚ byla. Vím, že jsem měla podobný článek samostatně o NEW YORKU, když jsem byla na orientation. Každopádně se těším domů, až uvidím svoje polepené dvěře New York City a dalšími místy, které jsem už viděla, a které mě teprve čekají. Bude to neuvěřitelný, že si povím, tam se byla a tam a tam.

World Trade Centre "Twins"


No, jsem na to teda zvědavá :) Plním si každý den svůj sen a nemůžu pořád uvěřit, že se to děje. Tolik let jsem na tohle čekala a konečně je to tady. Páni. Každý, kdo má nějaký sen, ať už je jakýkoli, splňte si ho, nebo si celý život budete říkat, co by, kdyby. Ten pocit, kdy si uvědomíte, že jste si spnili svůj sen, je nepopsatelný, normálně Vás to hřeje u srdce a jste potom připraveni si splnit další z vašich snů. Nebojte se bojovat, cesta k úspěchu není vždycky rovná. Neváhejte a pustte se do toho. Nic není nemožné, pokud opravdu chcete. Zatněte zuby a ruce v pěst a vrhněte se za tím po hlavě, ať už utrpíte rány, stojí to za to.

Úterý byl můj poslední den na Floridě. Těšila jsem se, že opustím to teplo, protože už to začínalo být k nevydržení. V zimě je tam moc hezky, můžete na pláž, nosit kraťasy a pohoda, ale v letě tam je k nevydržení. Tam akorád léto začínalo, takže jsem utekla právě v čas. Každý mi říkal, že jsem lucky, že tam nebudu přes léto, protože to je na padnutí. V LA bude moc hezky, je tam teplo, ale vítr, což na Floridě chybělo. Byla jsem celý den s dětma, protože rodiče balili a uklízeli dům, no, spíš jenom HM, protože HD měl operaci ramene, tudíž byl hodně "nápomocnej" !! Mě s dětičkama odvezli do hotelu, kdy jsem je sebrala a šla se s nima projít, na oběd, do parku a večer jsme šli na večeři do takovýho "karavanu", který jsem viděla v NYC a ve filmech. Působí to ze starých dob. Mám fotku, aby jste si to dokázali představit. Bylo to super, úplně jsem byla excited, jenom, že jsme si tam dávali večeři. Prostě to člověk vidí ve filmu, skoro všechno znám z filmů, a pak si tam dáte večeři. V ČR bych na nic takovýho asi nenarazila. Brzy ráno jsme jeli na letiště a hurá do NYC.

Můj plán v NYCKdyž jsme přiletěli do NYC, tak neměli náš pokoj hotový, tudíž jsme se rozhodli, že půjdeme na procházku. Já se od nich oddělila a šla si projít Times Square. Udělala jsem fotku na TS, i když jsme s ní mohla počkat na další den, ale já byla tak excited, že jsem musela. Tři dny předtím jsme cestovali, tudíž jsem vypadala opravdu k sežrání, ale sem vám hodim tu lepší, co jsem udělala druhý den. Psala jsem kamarádce, která přijela ve stejný den do USA jako já a potkaly jsme se v Praze na letišti, když jsme odlétaly do USA, což bylo moc prima jí zase vidět. Viděly jsme se asi 15 min, daly jsme si kávu a ona potom utíkala pracovat a já taky. Stihla jsem zkouknout Rockefeller center. Ona žije v NYC, takže pochytila ten jijich život tam a napsala mi, že se setkáme na 42nd a Brodway haha, ale nakonec jsem to našla bez problému. Hodím jsem mapu NYC, kdo nezná ten systém. Všechny budovy jsou v jedné line, Avenues jdou z východu na západ a Streets jdou ze severu na jich, jsou o číslované či pojmenované, takže se krásně orientujete.


Rockeffeler CenterS kamarádkouMaps of New York City

(Rozdělení New Yorku - části)


(Ulice)

Trošku rozmazaná mapka, ale na představu stačí, můžete vidět, jak jsou ty ulice v liniiVe čtvrtek jsem ráno běžela pro kávu, sedla si dovnitř, vzala si počítač a byla na pc. Všude kam se podíváte, tak to američani dělají. Sedí v kavárně a jsou na pc, kafe na stole, snídaně a jsou nejšťastnější na světe. Asi po hodině jsem utíkala zpět do hotelu, protože jsem pracovala. Jo jo, celou dobu jsem v podstatě pracovala, takže jsem si nemohla vyhodit nohu z kopýtka, ale i tak jsem si to užila. Byla jsem v NYC. Tak jsem vzala děti na procházku. Navštívila jsem Times Square, Grand Central Park, Chrysler Building, Flatiron Building a šly do Central Park. Musela jsem si všechno vyfotit, udělat si památku. Jelikož jsem tam byla pracovně, nestihla jsem se s nikým jiným vidět, což mi ale v podstatě ani trošku nevadilo, protože já viděla všechno, co jsem chtěla. No a co, že jsme si ty fotky fotila sama. haha. Párkrát jsem se lidí i zeptala, jestli by mě nemohli vyfotit, abych ty fotky měla i trošku zdálky. Odpoledne jsme měla pár hodinek off, tak jsem šla okouknout Metropolitan museum of Art a Guggnhaim museum, což je až na konci cetral parku, ale vzala jsem to po 5té Avenue, což šlo pěkně rychle. Chodila jsem si s mapkou a rozhlížela se po té kráse. Když jsme si konečně udělala fotky, rozhodla jsem se jet dolů k Brooklyn Bridge. Musela jsem si vyfotit Metropolitní musem, protože jsem vždycky chtěla stát na těch schodech a jednou si tam dáme s BFF kávu, tak jak jsme si to plánovaly.

Starbucks Coffee


Central Park

(Vstup)


(Cesta k fontáně)


Fontána a Já


Hotel Plaza


Alenka v říši divů


Most


Skyline z Central Parku


Empire State BuildingChrysler Building
Grand Central StationMetropolitan museum of Art


Guggnhaim museum


Iron Flat BuildingSamozřejmě, že jsem na poprvné to metro nezvládla. To bych nebyla já, kdyby to šlo. haha. Lístek nebyl problém, to jsem zvládla super, ale sedla jsem na opačný vlak. Došlo mi to docela brzo, což jsem sama sebe překvapila. Tak jsem vyběhla na následující zastávce a přeběhla na druhou stranu. To už fungovalo. Dojela jsem si k Brooklyn Bridge a šla si ho projít. Samožřejmě jsem fotila a fotila. Dokonce jsem tam zastavovala lidi, aby mi udělali fotku. Jak ponižující, ale co, je to NEW YORK. Potom jsem se sebrala a došla na Wall Street, navštívila sochu svobody a památník dvojčat s novým mrakodrapem. Dělala fotky a užívala si tu atmosféru. Opravdu to na mě působí. Je to neskutečný. Večer jsem pracovala, tak jsem musela fofrem zpět, ale byla jsem na sebe pyšná, protože jsem metro Červnou, našla snadno. Už to zvládám jako profík. No, tak já metrem jela párkrát a nemám metra moc ráda, ale už se orientuju moc dobře.

Brooklyn Bridge


New York City


New York City at night


Wall Street


Socha Svobody

Co se týče The WORLD TRADE CENTRE. Neměla jsem čas, abych zašla dovnitř. Vedle nové budovy je takové "muzeum", kde máte fotky a pozůstavky z té hrozné tragédie. Stojíte přímo na tom místě a jediné, co vnímáte, je vaše husí kůže, která vám naskakuje po celém těle. Moje paní profesorka na angličtinu nám říkala o kostele, kde jsou vyvěšené fotky z toho dne, máte tam i uniformu od hasiče ve stavu, ve kterém ji našli, i s jmenovkou, stůl nějaké sekretářky s židlí, na které je přehozené sako, které zřejmě měla to ráno na sebe, nebo hrneček od kafe, kterému chybí ucho a podobně. Prý to na psychiku strašně zapůsobí. Plánuji to navštívit hned, jak se do NYC dostanu. Musím nasát tu atmosféru, protože ta tragédie mi změnila život. Když přijdete na to místo, kolem nové budovy, tam, kde stály dvojčata, jsou zde zábrany, tudíž musíte jít za ně. Musím to navštívit. Je tam fontána, kde jsou napsaná jména lidí, kteří tam toho dne zemřeli. Páni. Už jen ty představa mě znervózňuje a naplňuje mě pocitem úzkostí. Když si představíte, že mnoho lidí nebylo nalezeno, nevíte, kolik lidí bylo pohřbeno za živa a jejich těla jsou podzemí . Nedokážu si představit, co lidé prožívali toho dne, jaká panika tam musela být, ten strach a bezmoc.


HP byli pařit se svými kamarády, tudíž přišli pěkně na mazaný. haha. Hlavně Tiff. Ta přišla, lehla si na mojí postel a já jí pomáhala sundat boty a ona úplně na mě, jasně, ať si je klidně půjčim, i když nemáme stejnou velikost, ale já se tam vecpu. Musím říct, že byla hodně cute a zlatá. Úplně jsem se pobavila. Potom mi řekla, že dole u baru jsou nějací borci, tak ať si jdu dát víno s kolou. Že se tam mám porozhlédnout po někom starším, že ti většinou mají narobeno :D HAHA. Seriously ??!! :D prej, že si mám dát to vino na naše číslo pokoje, tak jsem jí řekla, že to snad zaplatí oni, když jsou za vodou. haha. Prej jo, napiš jejich pokoj. Potom taky, že HD může přijít dolů a udělat scénu, že je můj ex a já ho klidně můžu praštit, aby to vypadalo věrohodně. No nemohla jsem z ní. Nikdy nepije a tohle jí odrovnalo. Něco jako já na Party. Jsme nejlepší "panenky" a hodně ušetříme, když náš odrovnají dvě skleničky. haha. Ať už má svoje chyby, jako každý, stejně jí mám ráda, i když umí být velká mrcha.

Ale taky mě naštvala. Už jsem minulou sobotu posílala papíry na prodloužení a ve středu mi přišla odpověď, že už mě schvalujou, ale musím odpovědět na pár otázek. No a seděli jsme v autě všichni a já úplně nadšená, že jsem v NYC a ona, že si mě najde nějaká rodina odsud (což mě by ani nevadilo), budeme bydlet v nějakým malým bytečku a já jí potom budu psát, jakou chybu jsem udělala, a jediné, čeho se dočkám, bude žádná odpověď od ní. Prostě to myslela jakože "joke", ale mě úplně naštvala. Prostě jak si myslí, že je důležitá. Řekla jsem jí, že toho se nikdy nedočká, že bych jí napsala, že jsem udělala chybu, že bych se nikdy neponížila, a že i kdybych bydlela v Quensu, tak budu pořád tady. No, někdy umí být pěkná pinda. Proto jsem nechtěla s nima prodloužit po té hádce, aby si nemyslela, že jí jsem za něco dlužná, či, že mě má jistou. Je mi jedno, kde skončím, jen jí nechci ukázat, že bych toho litovala. Což ani nelituju. Jasně, že se mi po dětičkách bude stýskat, to jsou moji miláčci, už jsem si na ně zvykla a jsou fakt zlatí, ale jsem v USA získat zkušenosti, tak proč toho nevyužít a nezažít něco nového. Uvidíme, kam mě to zavede. Už jsem měla chvilku, kdy jsem se na dětičky podívala a měla jsem slzy v očích. Bude to strašně těžký. Nebude se mi stýskat po rodičích, ale po nich. Za tu dobu si uděláte vztah a já mám ty dětičky opravdu zlatý. Vím, že by to za dva roky bolelo ještě víc. Vím, že s eo sebe postrám a budu v pohodě, ať už se se mnou stane cokoli, ať skončím kdekoli, stejně se mi bude krásně vzpomínat na tuhle dobu s dětičkama. Už mi tady zbývají jen 3 měsíce a nastane loučení.

V pátek, což byl můj poslední den v NYC, jsem prošla celý Central Park. Měla jsem tam pár míst, které jsem chtěla najít. Byla to fakt dlouhá procházka, ale bombobá. Všichni si tam jen tak chodili, běhali, byli na procházce, venčili psi a podobně. Taky jsme si tam sedla na kámen a nasávala tu pohodu a čerství vzduch. Byla jsem potom strašně unavená, moje nohy bolely jako čert. Ale stál ten výlet za to. Když jsem NYC opouštěla, proběhl mnou zvláštní pocit, NYC bude vždycky místo, které má místo v mém srdci. Vím, že to zní zvláštně, ale já to místo Miluju. Kdykoli se dívám na nějaký film a poznám místa, kde jsem byla, naplní mě pocit pohody.

PrincetonV sobotu jsme jely s HM a dětma do Princetion, New Jersey, kde HD měl 10th reunion na Princeton University. PÁNI !!! Viděla jsem Harvard, který je opravdu pretty, ale Princeton je jenom WOW. Harvard budovy jsou takový typický, celý Boston vypadá podobně jako Harvard, typy budov, úplně stejné jsem viděla v Anglii i v Charlestonu. Jistě, Britská influence. Ale Princeton je trošku speciální a zvláštní. Budovy jsem níkde jinde neviděla. Moc kráný campus. Princeton je v městečku, kdy Harvard je jakože čtvrť v Bostonu. Tam přijede do městečka, kde máte domečky, krámečky, jelikož to byl reunion, tak všude byly suveníry a všichni byli v barvách Princetonu - oranžová, černá. Potom projdete bránou a dostanete se do areálu. Koupili jsme si lahvinku vína a šli si sednout a dívat se na promenádu. Byla to promenáda, kdy šel zástup lidí a před sebou nesli vlajku roku, kdy absolvovali. Šli tam i nejstarší absolventi a všichni jim tleskali. Vy se podíváte na ty lidi kolem a je vám jasný, že každý z nich NĚKDO JE !! Většinou vlastní firmy a jsou hrozně zazobaní, ale ani by jste to do nich neřekli, protože se chovají úplně normálně, přitom znamenají strašně moc. Šli jsme dětem a nám koupit trička, aby jsme tam zapadli. Musím říct, že jsem si to moc užila. Fotila jsem všechno a už mám další universitu done, už jenom zbývá Yale, Berkeley a Stanford na mém seznamu. Potom jsme odešli zase skrz bránu. Kdy jsme se prošli městem a šli na HD kolej. Kde bylo narváno, ale aspoň jsme si dali večeři a drink. Děti se tam proběhly a hrály si tam s dalšími dětmi, což bylo moc cute. Já si koupila pohled a jelo se zpět do hotelu, kdy HP si dali sprchu a jeli zpět na ohnostroj, kdežto já zůstala s dětma na pokoji. Byla jsem fakt hotová. Večer jsem si ještě zavolala s Liamem, protože od pondělí jsem nedostupná. Je úplně zlatej, achjo :))

Princeton T-shirtKaždopádně, teď sedím na letišti DOMŮŮŮŮŮŮŮŮ !!! Já se nemůžu dočkat. Konečně po 8 měsícich uvidim všechny. Konečně dám mamince tu největší pusu a budu s ní. Má dovolenou, takže budeme celý dva týdnu spolu. Půjdu se kouknou za svými kamarády, budu venčit mojí milovanou kamarádku agátku a budu dělat ty obyčejný věci, který mi strašně chybí. Taky se zastavím do školy, abych všechny pozdravila a ukázala se jim v plné krásne. Nemůžu se dočkat domůůůůůůůů!!! Yuppie Yay !!! Už to na mě jde, excitement. Nemůžu uvěřit tomu, že budu doma, spát ve své posteli, sedět s mamkou v kuchyni a nebo se projít jen po městě. Už aby bylo ráno a já mohla vystoupit z letadla přímo do náruče mojí maminky. Jak moc mi chybí.

Moje letenky


Bye Bye New York City


Přeju všem opožděně krásný den, i když tenhe článěk má tři týdny spoždění.

Mějte se krásně.

Xx
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Laila Sitty Laila Sitty | Web | 23. june 2013 at 7:54 | React

chtěla bych jet do New Yorku,krásné fotky :)

2 Kristýna Kristýna | 23. june 2013 at 9:15 | React

Krásný článek, doufám, že co nejdřív napíšeš i o své cestě domů :)

3 Wendy Wendy | 24. june 2013 at 19:06 | React

[1]: Moc bych Ti prala,abys to mohla videt. nemohla jsem ani ve pocita popsat,jaka krasa to byla. uz Jen ten fakt,ze tam muzes byt je neskutecny. nikdy nerikej nikdy.. ;))

[2]: uz jsem clanek Zacala,takze ho v nejblizsi dobe dodam :)) dekuji moc.. :)))) xx

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama