Whom should I CHOOSE ?!!

25. july 2013 at 6:45 |  11th Month

Ahojte VŠICHNI !!

Včera jsem přidala jeden článek a teď přidávám další, ale rozdíl je v tom, že ten předtím ukončoval můj 10tý měsíc a tenhle začíná můj 11tý. WOW !! Už jen dva měsíce zbývají a já budu mít completní svůj první rok a začnu druhý v USA !!

Families

Takže to vezmu hezky od začátku. Byla jsem v kontaktu se dvěma rodinkama - Anaheim, California a Orlando, Florida.

Bylo to opravdu těžké rozhodování a čím víc jsem s rodinama mluvila, tím víc jsem si nebyla jistá, kterou vybrat. Nejdřív mě kontaktovala Florida, takže řeknu něco málo o téhle rodině.

Orlando, FL

HM se jmenuje Nicole a vypadala strašně moc příjemně, když jsem s ní mluvila na skype. Měla celou mojí složku úplně se vším, co jsem o sobě kdy napsala, to bylo opravdu šílené, ale byla skvělá. Jen jsem se dívala a byla u vytržení, jak otevřená a bláznivá je, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Povídala a povídala, ale nebylo to, že by byla otravná či ve zlém slova smyslu, jen s ní byla neuvěřitelně jednoduchá komunikace. Hned si mě získala s vým projevem. V podstatě jsme si vyprávěly, ona mi vyprávěla o svých bývalých au pairkách a plno dalších příběhů, takže jsme si v podstatě neřekly nic zásadního. Potom přišli její synové a vyrušovali, tak jsme to museli ukončit s tím, že se sejdeme na skype co nejdřív.

Co se týče o informacích, tak žijí kousíček od Orlanda, je to prý město, kde se dá chodit, kde můžete vzít kolo a jet na procházku, mají krásný domeček, viděla jsem ho na fotce. Ptala jsem se kamaráda z Delray Beach, který tam jezdí v podstatě každý víkend, tak mi říkal, že si myslí, že je to ještě hezčí než Delray Beach, kde jsem žila předtím. Starala bych se o dva chlapečky, Sebastiana, kterému je 26 měsíců a Vaughna, kterému je 16 měsíců. Dětičky jsou strašně cute. Sice to není Lola a Jagger, ale to nebude nikdo, takže to musím brát s nadhledem, ale jinak dětičky jsou cute všechny. Co se týče schedule, tak by byla nepravidelná, protože HD je doktor, takže by to nebyla regular job, ale na to už jsem zvyklá odsud, takže by to pro mě nebylo nic nového.

Měla jsem s rodinou pár skypů a musim říct, že se mi Nicole strašně líbila, jenže potom se mi ozvala rodina z Anaheim a začalo se to komplikovat.

Anaheim, CA

Rodina z Anaheim je v podtatě úplně jiná. Anaheim je hlavně hokejové město, protože tam hrajé tým Ducks, ve kterém několik let hrál můj HD. Je to kolem 45 minut k mojí beach, kde těď žiju. Musí se všude dojed autem, které by v rodině bylo k dispozici. Schedule by byla každý den pravidelná a měla bych volné víkendy a auto k dispozici každý den a i o víkendu. Takže jsem měla možnost si udělat i CA řidičák. Starala bych se o děti ve věku 3let, holčička Lauren a chlaeček Nick skoro 1 rok. Holčička má srdceční vadu, takže musí brát léky, což mě docela vyděsilo, protože po zkušenosti s Jagger bych se všech takových "nemocí" měla vyhnout obloukem.

Volali jsme si na skype, kde tam byl jak HD tak i HM a děti. Ukázali mi jejich dům s bazénem. Musim přiznat, že se mi líbili, byli opravdu příjemní a milí a chtěli se se mnou sejít osobně. Povídali jsme si o mých zkušenostek a podobných věcech, musím říct, že byli skutečně připravení, protože mi v podstatě odpověděli na všechno, co jsem měla připravené na papíře, takže, když se mě potom zeptali, jestli nemám nějaké otázky, musela jsem projet celý svůj papír a alespoň tam něco najít. Haha.

Meeting in person

Pořád jsem udržovala kontakt s Floridou a sešla jsem se na kafe s rodinou z CA. Napsali mi, že už jsou v Hermosa Beach, tak jsme si dali sraz u Starbucks. Šla jsem jim na proti a objala rodiče a objala mě i Lauren. Dali jsme si kafe a povídali si, ptali se na otázky, potom jsme si s holčičkou plácali a ťukali kafem, potom jsem s ní šla na záchod a zpět. Šli jsme se projít na Pier, kde hrála hudba, tak jsme chvilinku poslouchali hudbu, když se mě zeptali, jestli nechci jít s nima na BBQ, které pořádá jejich rodina. Docela se mi nápad libil, že bych poznala i jejich rodinu a poznala, jak se děti chodájí okolo a mohlo by mi to trošku naznačit koho si vybrat.

BBQ - Barbeque

Jeli jsme asi 45 minut k jejich domu, kde mě vzali i dovnitř, abych mohla vidět, jaký mají dům a domácnost. Musim říct, že to vypadalo moc hezky a bylo to docela velký. Měla bych pokoj dole, kousek vedle obývacího pokoje a kuchyně, což bych měla pěkně blízko na večerní šounění v ledničce. Potom jsem sedla do auta k HD a dětem a jeli k jeho rodičům. Vysvětloval mi, kdo tam bude a všechny ty jeho rodnná pouta. Přijeli jsme k domu jeho ridičů a venku si hráli jeho synovcové, Andrew a Tyler, asi 4letí kluci. Potom mě pozval do vnitř, že mi představí zbytek rodiny. Byla tam babička, děda, což jsou rodiče HD, potom jeho sestra, teta, bratr s jeho ženou a dětmi. Byla to velká sešlost. Hrála jsem si s dětma na zahradě, potom šel HD grilovat a my se usadili ke stolu a dali si hamburgery, salát a těstoviny. Potom se zpívalo Happy Birthday song, protože jeden ze synovců měl naroziny, tak měl dort Spider-mana. Dali jsme si potom pie se zmrzlinou. Musim říct, že to bylo moc příjemný, vidět všechny okolo. Děti byli zlatíčka, což se mi líbilo a všichni bylo moc milí a vstřícní. Už byl čas jet zpátky, protože mě muslei vzít zpět domů, takže jsem se rozloučila, děti mi dávali hug a jelo se s HM domů. Hodně jsme si povídaly a potom jsme se loučily u mě před barákem. Moc se mi tam libilo, že jsme chtěla jít k nim. Domluvila jsem se s HM, že svojí Tiff dám na ní číslo, aby si zavolali. Psali mi, že by se mnou chtěli udělat match, ale já jim řekla až po hovoru s Tiff, že chci aby s ní mluvili.

Reference

Tiff mi prý dala dobré reference. Sice tam použila jednu věc, která se do referencí nepoužívá, ale nakonec to neudělalo žádnou škodu. Špíš si povídaly a povídaly a z Tiff to vypadlo. Každopádně mi Anaheim HM, napsala, že jí Tiff podala dobré reference, že mě Tiff má opravdu ráda a že se stará. Já jsem druhý den mluvila s Tiff, den potom, co jsem se rozhodla do které rodiny půjdu. Povídaly jsme si ráno a ona řekla, že by se rozhodla na mém místě úplně stejně jako jsem se rozhodla já. Řekla jsem jí všechna pro a proti, všechno, co jsme se od rodin dozvěděla a proč jsem se rozhodla, jak jsem se rozhodla. Tiff mi řekla, že jí HM z Anaheim přišla milá, ale že řekla, že její rodina o mě řekla, že jsem hodně upovídaná. Že jsou ještě v kontaktu s jednou češkou, která je trošku tišší než já. Tiff řekla, že jsme opravdu upovídaná a že se v životě určitě neztratim. Že si myslí, že je takový člověk pro děti potřeba, protože se hdoně směju a dělám hlouposti a naše děti to mají tak rádi, že už měli tichou holčinu předtím, že jim to vůbec nevyhovovalo, že chtěli někoho jako já. Potom se jí CA HM ptala, jestli mám nějaký speciální cvičení kvůli té dceři se srdcem. Tiff řekla, že vůbec netuší, že na to by se měla zeptat mě, ale že se o své děti nebojí, když jsou se mnou, že mi naprosto věří, že o mě ani jednou nemusela pochybovat a že si je naprosto jistá, že kdyby se něco stalo, že jsem schopná klepat na všechny dveře či vytáhnout někoho z auta, aby mi pomohl, že bych určitě našla někoho, kdo by mi uměl pomoci, že o mě nemá v tomhle směru vůbec strach.

Musim se přiznat, že jsme se trošku bála, protože Tiff umí být někdy mrcha a já jsem nechtěla, aby si myslela, že má příležitost mi ukázat, že ona má tu moc mi to pokazit. Opravdu mě potěšilo, že tohle všechno řekla. Bylo tam malinký nedorozumění, když mi CA HM psala email, tak jsem to špatně pochopila, spíš se mě to dotklo, protože jsem myslela, že mě potopila, ale nakonec se omlouvala CA HM, že ona to asi špatně pochopila a zmínila, že nechtěla, aby způsobila nějaké potíže a podobně.

Skype(s) with Au pair(s)

Takže včera před rozmyšlením svého rozhodnutí jsme měla skypy. Nejdřív jsme volala s holčinou (au pair) z FL, která se akorád připravovala na party, kterou pro ní připravili kamarádi a sousedi a hlavně její HF. Byla opravdu moc příjemná a musim říct, že jsem se i pobavila, jak super je. Dala ty nejlepší reference. Okamžitě mi řekla, co by byly moje povinnosti, co tam dělala a jak se v jejich rodině cítí. Řekla mi, že se cítí jako člen rodiny a né, jako někdo, kdo pro ně pracuje. Že má ty nejlepší zájmy, že doufám, že najdou tu nejlepší au pair, která zaujme její místo a stráví prima rok stejně jako ona. Potom se mě ptala, jak jsem na tom s rodinama a já jí řekla, že se rozhoduju mezi FL a CA. Řekla jsme jí, že CA vede, bylo tam hodně benefitů, které ta rodina mohla dát, hlavně byla blízko LA a mě napadlo, že kdyby přijela moje HM domů se podívat za rodičema, že bych je mohla vidět. Navíc počasí a tohle místo znám a mám tu "kamarády".

Potom jsem měla skype s FL HM. Byla úplně úžasná, povídaly jsme si spolu úplně ovšem. Vedly jsme takovou kamarádskou konverzaci. Přesně jako s někým, s kým se sejdete na kafíčku, neviděli jste se roky, možná nikdy na živo, přesto si máte co říct. Potom mi volala CA HM, tak jsem musela ukončit skype s tím, že se jí určitě ozvu, že brzy se rozhodnu, kde strávím svůj další rok.

Mluvila jsem s CA HP. Ptali se mě na mojí budoucnost, co plánuji.

Tímto bych chtěla odpovědět na email, který jsem dostala, kde se jedna holčina ptá, že četla můj článek, kde píšu, že chci skončit v NYC. Určitě odepíšu i na email. Ano, chtěla bych moc jít na college do New York City. Každopádně budu informovat, jak moje přihláška pokračuje. Musím splnit hodně požadavků, které oni mají na studenty ze zahraničí. Až se do toho vrhu, napíšu samostatný článek. Chtěla bych v USA studovat, zažádat si o studenská visa, být přijata na nějakou college, najít si s kamarádkou podnájem a brigádu a začít fungovat sama na sebe. Tohle je můj plán a doufám, že se mi podaří ušetřit všechny ty peníze, co potřebuju, abych to mohla dotáhnout do úspěšného konce. Bylo mi řečeno, že pracovní vízum je strašně těžké dostat, protože je tady hodně lidí, kteří nepotřebují povolení a nepracujou, takže si vyberou je, než se párat s vypisováním papírů a hlavně nejsme nijak prostěšní, nejsme jakože "vyjímeční", jako sportovci, umělci či hudebníci a podobně. Takže se ani o ty visa nepokusím žádat. To je moje odpověď na email.

Takže jsme si povídali a když jsem jim odpověděla na všechno, co chtěli, řekli, kdy plánuji udělat rozhodnutí, tak jsem jim řekla, že brzy. Že mě strašně unavuje to, že nevím, kde skončím a koho si vybrat, přestože mám spoustu času, nechce se mi čekat, abych nečekala zbytečně dlouho a pak nelitovala a podobně. Že se určitě rozhodnu brzo a dám jim vědět a oni mi řekli, ať jim určitě dám, protože oni potom chtějí dát vědět tý češce, která prej je ještě v ČR. Potom mě předali jejich au pair, která si mě vzala do pokoje. Dala jim skvělé reference, řekla, že by si je vybrala znovu, ale chce na east-coast a proto s nimi nemůže prodloužit. Povídaly jsme si opravdu dlouho, už byl čas jít spát. Rozloučily jsme se s tím, že zůstaneme určitě v kontaktu a třeba něco podnikneme, když bude čas. Přeji jí hodně štěstí v hledání nové rodiny na east. Ať najde tu správnou a je šťastná během jejího druhého roku.

Tak, zaklapla jsem počítač a začala se rozmýšlet, kde tedy příští rok skončím. Přemýšlela jsem a přemýšlela, přestože jsme svoje rozhodnutí věděla už na úplném začátku, jen jsem si k tomu musela znova dojít a být si jistá, že jsem se rozhodla správně. Takže, kde skončím příští rok ??!! ... To napíšu článek zvlášť !!


Meet with Veronica

Jinak jsem tu potkala kamarádku, která je tu 5let a vdala se tu (za mulata) a má malínkýho chlapečka, kterému je 9 měsíců. Já jsem se zamilovala. Vždycky jsem měla trošku slabost pro černochy, haha, mamka se vždycky bála, že si jednoho přivedu domů. Na mém plese jsem jednoho odchytla a aby se se mnou vyfotil, protože byl "černej" a on to udělal. Moje mamka se každý den modlí, aby mě to nenapadlo. Já jsem moc chtěla miminko mulata, řekla jsem si, že jestli ho nebudu mít, tak si jedno adoptuju. Hahaha. Mamka aby se zbláznila !! Každopádně její syn je úplně bobánek malinkej, zlatej. Já bych ho pořád jenom chovala a pusinkovala. Ten je tak krásnej !! Úplně moc moc.

Sešly jsme se na chvilinku v parku, ale já už musela s dětma domů, tak jsme se domluvily, že půjdeme na kafe a na oběd. Tak jsem doma všechno udělala, převlékla se a vyrazila k ní. Bydlí ode mě asi o 4 ulice dál, takže to bylo téměř za rohem. Přišla jsem do jejího domu, který měla moc úteulně zařízený. Šly jsme i s malinkým do restaurace. Daly si tam hamburger a hranolky a půjčovaly si malého přes stůl. Achjo, já bych ho jenom chovala. Potom jsme šly do Starbucks na kafčo a šly jsme k ní domů. Já potom ještě pracovala, takže jsem nechtěla být nikde daleko. Ona ho potom dala spinkat, já se potkala s jejím manželem a my si šly na chvíli sednout ven a povídat si. Potom se malý vzbudil, tak jsme se sebrali a šli na pláž na chvilinku a oni mě šli doprovodit ke mě domů. Jééééé, já bych s nim chtěla zůstat a nebo jim ho ukrást a nevrátit, bobánek malinkej. Bylo mi jich úplně líto, protože si museli prožít strašný rasistický kecy. Chudáci. Ona je úplně blonďatá s velkýma prsama a on je mulat. No nedokážu si to ani představit !! Ale ještě, že to zvládla.

Takže napíšu samostatný článek o tom, kde teda skončím příští rok.

Juppie Yay.

xx
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sasha Sasha | Web | 25. july 2013 at 7:05 | React

toto čítanie ma strašne baví :) a strašne ti zavidim, sice USA ma neláka ale musí to byť skvele :))

2 Wendy Wendy | Email | 26. july 2013 at 0:58 | React

[1]: Já jsem bloga žila strašně dlouho a snažila se číst všechny, abych měla přehled a akorát se mi pletly dohromady. Tady nemám čas ani na svůj vlastní. Hahaha.

Každý má svůj sen, či vysněné místo, jako je Francie, Anglie, Austrálie nebo Amerika, každopádně to stojí za to vidět, i kdyby jen na pár týdnů na výlet. Tohle byl můj největší sen, tak nejsem moc objektivní, ale je to tu moc fajn :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama