Living in Winter Park

22. october 2013 at 5:13 |  13th Month
Ahojte Všichni,

Omlouvám se, že mi to trvalo tak dlouho napsat další článek. Začátky patří mezi ty nejtěžší a musíte si zvyknout na nový způsob života. Já si pořád připadám, že žiju ve svém starém, LA, životě. I když za pár dní jsem na Floridě už měsíc. Šílený, co ?!

Bye Bye Las Vegas

Loučení proběhlo rychle. Večer před odletem mě host mom vzala na večeři s její nejlepší kamarádkou, samozřejmě s náma byla Sloane. Byl to příjemně strávený večer. Potom jsme uložiliy malou spát a dívaly jsme se na televizi, pili vínko a šlo se taky do hajan. Následující ráno jsme Sloane odvezli do školy, já se s ní rozloučila a vyjelo se na letiště. Naposledy jsem jí zamávala a šla se odbavit a najít si správný gate a čekala na letěště, které mě dopraví na Floridu.


I DO miss my twins

Nějak mi nedochází, že tohle je nové místo, lidi a podmínky. Stýská se mi každý den a přeju si být zpátky. Není to stesk, kdy bych brečela každý večer do polštáře s prosbou, abych se mohla vrátit zpět. Spíš si přehrávám všechny momenty, které jsem s dvojčátky zažila a nemůžu se přestat usmívat, kdykoli na ně myslím, což je dost často. Svým způsobem se nemůžu dočkat, až tohle období stesku skončí, opravdu. Nějak mi došlo, že je to opravdu konečná fáze a já se nechystám zpátky k nim. V podstatě jsem s nima zažila velkou část mého života za oceánem a oni prostě k mým vzpomínkám patří. Mám je totiž úplně ve všech!! Není chvíle, kdybych o nich nemluvila, anebo nepomyslela. Není den, aniž bych se nepodívala na instagram, jestli tam nejsou nové fotky a nezastesklo se mi. Myslím si, že tohle k tomu přechodu patří.Musím přiznat, že po Bostonu jsem ani nevzdechla, ha ha. Dvojčátka na začátku října oslavili druhé narozeniny- Viděla jsem fotečky, jak si užívají dárky a dort. Bylo mi smutno, že jsem toho nemohla být součástí, ale to je život. Taky jsem se ještě nedostala do fáze, kdy bych měla zveřejnit fotky nových dětí. Nevím, ale necítím se na to, ještě. Zatím můj facebook patří Twins. Počítám, že se to po čase změní. Musím říct, že moji noví chlaoci jsou taky cute.

Welcome to Orlando


My new life in Winter ParkAsi bych měla začít mluvit o mém nynějším životě. Co k tomu dodat!! Velká změna!! Neberte mě špatně, rodina se zdá strašně milá, vstřícná a hodně pomáhají. Jak jsem řekla, já si přijdu zaseknutá ve svém starém životě, kdy spoustu věcí znám a přijde mi to jako samozřejmost a tady se to dělá všechno jinak. Zřejmě si musím zvyknout na jiný způsob domácnosti, než na který jsem byla zvyklá. Přivítali mě velmi mile. Host mom na mě čekala na letišti, okamžitě mě objala a vyrazily jsme na cestu domů. Ukazovala mi cestu, různé obchody a povídaly jsme si. Večeře čekala na stole a s úsměvem mě přivítal Host dad. Dali jsme si pivko a povídali si. Provedli mě po domě a zavedli mě ke mně do pokoje. Musím přiznat, že jsem tak hezký pokoj ještě neměla, i když pokojík na Floridě jsem měla moc ráda. Také jsem tam měla připravený balíček s přáníčkem, což se mi moc líbilo. Opravdu krásné, promyšlené gesto. Cítila jsem se jako doma. Dům sídlí hned u jezera, takže mám krásný výhled na jezere z mého pokoje. Krásný pohled. Sice to není oceán, ale nemůžu si vůbec stěžovat. Dům je hodně "rodině" zabydlený, všude fotky, takže se tu člověk cítí příjemně. Host mom udělala kafe ráno.
Winter Park


Moc se mi místo, kde žiji, líbí. Hodně mi to připomíná místa, kdy jsem žila předtím. Kousek mám knihovnu, kde jsem hodně často. Za chvíli dojdu do "downtownu" mého města, kde jsou obchody, restaurace, park, kam dost často chodím číst a posedět, také je tam vlakové nádraží, odkud pojedu za mojí tetou za měsíc. Vypadá to jako "drahá" oblast, čímž jsem docela šťastlivec, kdy vím, že holky jsou kolikrát u prostřed ničeho. Také jsem si během minulého víkednu vydala na proménádu, která se konala na Park Avenue, což je hlavní ulice v našem městě, kde byly stánky, ulice uzavřené, všude byly velké slevy, mnoho lidí kolem. Byl to fakt relax po náročném týdnu.Také jsem se byla projít po okolí a narazila jsem na tohle. Muži pracují. Nemohla jsem se přestat smát. Američani mají značky úplně na všechno.Také jsem měla oblíbený pracovní večer, kdy rodiče šli někam na večeři, tak jsem si zpříjemnila večer dívám na své oblíbené filmy. Dokonce jsem si psala s Týnkou, která se nudila a chtěla doporučit nějaký film, tak jsme se nakonec dívaly společně, každá na své, počítači, ve svém pokoji, ale byly jsme spolu. Hlavně jsme si pořád psaly. Moc mi chybí a doufám, že jí brzo uvidím. Už to bylo rok, co jsme se viděly naposledy, tak je na čase, zase. Doufám, že se brzy spojíme s Tannie. Nemluvily jsme spolu věky, na skypu, viděli jsme se dva měsíce zptáky, ale mě to přijde jako další rok. Holky moje zlatý. Přeju si, aby jste byly někdy blíž. !!Také jsem byla v knihovně omrknout colleges na příští rok. Hodně o tom dost těď přemýšlím, protože plánuji přístí rok jít na ten TOEFL. Vypadá to, že mám ještě jiný plán, takže se možná všechno změní. Samozřejmě se může stát cokoli, takže ještě nechci vykřikovat, že mé rozhodnutí je konečné. Uvidíme, co budu říkat za pár měsíců. Haha. Každopádně už se nemůžu dočkat, až začnu studovat, už mi leze na nervy "ztrácet" čas takhle. Ale kdo ví, jak se to vše vyvrbí.Taky jsem se byla podívat na jedné hodině ve škole, tam chodí všechny au pair v okolí. Docela se mi tam líbilo. Naučila bych se nějakou gramatiku. I když plánuji se nejvíc věnovat Toeflu a brzy konečně začnu !!

New Family

Zatím toho není tolik co říct. Jde o začátek, kdy se snažíte všechno naučit, pochytit, co nejvíc, navázat vztah k dětem a rodiči. Zatím musím říct, že se mi rodina líbí. Děti vypadají, že si na mě zvykají a vzali mě mezi sebe. S tím starším si spolu hodně hrajeme a dovádíme, takže si myslím, že tím jsem si ho získala, za co jsem ráda, protože ten to také bere úúplně jinak. Navíc jsou teď nemocní, takže je všechno úplně jinak. Oni jsou podraždění a necítí se stoprocetně svoji. Uvidíme, až se to trošku uklidní. Je opradvu brzy něco rohodovat. Zatím se mi tu líbí, jen si musím zvyknout. To je asi to hlavní. S host mom si hodně povídáme a one je hodně warm, což je super. Taky má svoje mouchy, které se mi nelíbí, ale já mám své. Jednoduše si nemáme co vyčítat. Asi tak. Host dad nic neřeší, stejně jako většina dalších. Haha. Mladší je ve stejném věku jako twins, takže je opravdu pohodář. Starší je spíš trouble maker, ale na tom se dá taky pracovat. Takhle bych to asi schrnula. Určitě napíšu víc, až je trošku poznám. Je to krátká doba, tak uvidíme, kam nás to zavede.

Rollins College
Hned za barákem mám Rollins College, patří mezi ty dražší. Kampus je opravdu překrásný. Stromy na každém kroku. Chtěla bych se dostat do jejich knihovny. Moc bych si to přála, ale můj kamarád mi říkal, že mě vezmě do knihovny University of Central Florida, UCL, Orlandu.


Date night with Cory

Konečně jsem se setkala s Corym. Je to můj "kamarád". Dlouho jsme si spolu psali na fb, tak jsem se těšila, že ho konečně poznám. Je to hodnej kluk. Dali jsme si sraz ve městě a šli jsme se projít po okolí a nakonec jsme narazili na obchod s čokoládou, kam jsme asi neměli chodit. Prošli jsme to několikrát a nemohli jsme se rozhodnout, co si koupíme. V podstatě náš prvotní záměr byl se jen podívat. Všude měli dekoraci, normálně Halloweenská dekorace v podobě čokolády. Našli jsme tam třeba záchod, žraloka a podobný, neobvyklé tvary čokolád, tak nám bylo řečeno, že měli jednou objednávku, kdy chtěli udělat záchody z bílé čokolády. Ochutnali jsme popcorn v čokoládě a nakonec jsme si koupili pratzel v čokládě. Nikdy jsem lepší čokoládu nejedla !!! Bylo to výborný !!! Mňam !!!

Riding a bike with Mike

O víkendu jsem potom jela na kole s Mikem. Pozval mě, že mi to tu ukážet. Tak jsme vzali kolo, nejdřív se zastavili na pizzee a vyjeli po okolí. Byla to krása. Všude tady v okolí jsou jezera, několik jezer, takže jsme projížděli okolo, což bylo moc příjemné. Vím, že v jednom je spousta krokodýlů, ale mi se z bezpečnostních důvodů drželi dál. Jenom pro jistotu. Jeli jsme až blízko k Downtownu Orlanda, je to asi 30 min na kole, což je skoro jako za rohem. Vzal mě na pivo do jedný místní restaurace. Vedle nás seděla jedna holčina a prala se na zapalovač a jelikož nekouřím, tak nikdy nenosím zapalovač u sebe. Ptala jsem se Mika jesli má a on, že ne. Potom jsme se dali do hovoru s holčinou, jak Mike nemá rád cigarety a já začla kroutit hlavou, jakože kecá. A Mike se na mě podívat a já mu řekla, že za těch 5let našeho vztahu o tomhle tématu vždycky lže. Docela se mi líbilo, že hraje se mnou. Zajímalo by mě, jestli si ta holka myslela, že jsme fakt spolu a nebo totální magoře, myslím si, že to druhý. Líbilo se mi vymýšlet takovýhle příběhy. Třeba jsme tam říkali, že tohle je naše výročí, kdy jsem do sebe narazili na silnici na kolech a šli si dát pivo a takhle začal náš 5tiletý vztah. Haha. A spoustu takových nesmyslů. Celý ten večer byl totální nesmysl, ale užila jsem si to. Potom jsme jeli zase zpátky a Mike mě vzal do parku, kde je nejstarší strom. Musim říct, že jsem byla hodně ohromená. Tak dlouhá větve jsme ještě nikdy neviděla. Vypadalo to, že jsou hodně těžký a rozprostírali se po zemi. Stáli jsme pod tím stromem a byli jsme obklopení dlouhými větvemi. Fakt prima. Potom jsme také jeli na křožovatce na červenou. Haha. Příště plánuje jít na kolečkové brusle. Tak to bude pohoda.


Coffee night with Cory

V neděli, po práci, jsem šla s Corym na kafe. Hodně jsem si povídali. Je to opravu fajn kluk a dobrý kamarád. Procházeli jsme se po okolí a pili kafe a musim říct, že naše konverzace nevázla. Přisla jsem domů docela pozdě, ale jelikož jsem nepracovala brzo, tak to ani tak nevadilo. Navíc město v noci vypadá vždycky magicky, navíc všude halloweenská dekorace !! Konečně zažiju pravý Halloween, tak se nemůžu dočkat, když minulý rok se to všechno tak pokazilo. Doufejme, že to všechno vyjde, jak si to představuji.

T-shirt

Můj host dad je lékař. Studoval na univerzitě Notre Dame, takže mi přivezl tričko, když tam odjel první týden na fotbalové utkání. Moc mě to potěšilo. Navíc to mám do své kolekce triček. Mám ještě Princeton, New York City, Los Angeles a Hilten Head Island.Trip to Palm Beach

Tento víkend jedeme na rodinou "dovču" do West Palm Beach, takže budeme u pláže. Docela se těším. Tak doufám, že napíšu další článek. Víc hlavně o dětech, ale těchto pár týdnu je hodně na rozkoukání, takže až se to trošku uklidní, napíšu víc. Tohle teď musí stačit. Haha.

Přeji Všem hodně štěstí,

Holkám, které si hledají rodiny, zlomte vaz. Ničeho se nebojte, ta pravá určitě přijde. ! Nezvdávejte se !!

Good night.
Xxx
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Iva Iva | 22. october 2013 at 9:28 | React

Na TOEFL byl přítel, který měl AJ jen na střední a zvládl to, takže ty to musíš dát jak nic :) jinak hezký článek, těším se na další :)

2 Wendy Wendy | Email | 22. october 2013 at 20:17 | React

[1]: Děkuji moc za tvůj komentář :) Já si myslím, že tyhle zkoušky jsou hodně individuální. Když si vzpomenu u maturity, tak většinou Ti "šprti" měli horší průměr než ti, co se neučili. Mluvím o státní angličtině. Tak uvidíme :D Ale doufám, že to bude v pořádku. Ty jsi taky mezi aupairkami ? :)

3 Iva Iva | 22. october 2013 at 21:09 | React

[2]: Jee neni zac:):) To je fakt, ale když jsi v zahraničí tak dlouho tak ti to půjde líp!:) Nejsem, ale uvažuju nad tím, že odjedu po novem roce, zatím jen Anglie. :)

4 Wendy Wendy | Email | 22. october 2013 at 21:14 | React

[3]: KAŽDOPÁDNĚ, za pokus to stojí, ne ?!

Zatím jen Anglie myslíš, jako, že už tam jsi a nebo plánuješ odjed po novém roce do anglie ? :) Ta druhá možnost mi dává víc smysl, když si napsala, že nejsi :D Haha. ale radši se ptám :)

Doufám, že ti to vyjde jak si přeješ a všechno půjde hladce. Měla bys to zkusit dokud máš čas a jsi mladá :) Je to neuvěřitelná zkušenost. :)

5 Iva Iva | 22. october 2013 at 21:36 | React

[4]: Druhá možnost je správně:D:) Je mi 22 takže je to tak akorát:) Jen nevím jesti zkusit ještě výšku (2x se mi nepovedlo dostat se) anebo se hecnout a odjet, bo se plácám od září na pracaku a přítel leti pryc po 4letem vztahu právě v lednu..je to tezke:/ zkušenost urcite dobrá, to verim:)

6 Wendy Wendy | Email | 22. october 2013 at 22:01 | React

[5]: Hele, Já ti určitě nemůžu radit, co ve svým životě udělat. Na to si musíš přijít sama. Z mé vlastní zkušenosti, kdy jsem se rozhodovala, zda zkusit výšku a nebo si jít za svým snem, sen vyhrál. Naučila jsem se tu spoustu věcí a taky jsem zjistila mnoho věcí, na které bych zavřená ve škole, nezjistila. Uričtě se nemůžu dočkat jít do školy, ale školu člověk může začít kdykoli. Lidi studujou třeba celý život. Ale to, co se naučíš tady ve světě, už ti nikdo, nikdy nevezme, at už jsou to nejlepší zkušenosti a nebo né tak super, pořád tě to posune dál. Můžeš si říct, že odjed pryč nebylo pro tebe, ale apson to zkuším. Myslím si, že nezjistíš, pokud to nezkušíš. Záleží na tobě. Vždycky se můžeš vrátit a zkusit něco jiného. Možnosti jsou nekonečně. Myslím si, že UK je rozumná pro tebe, protože se můžeš vrátit na další příjímačky. Můžeš se naučit jazyk a udělat nějaké zkoušky a dostat se na jinou výšku. Nebo se ti to bude hodit někam do práce, aspon v mezičasu, než se dostaneš na svou vysněnou školu. Navíc, angliština je úplně všude, tak není na škodu jí umět. Já ti můžu poradit jen podle toho co vím, a to je, že jsem odjela. Nikdy jsem výšku nezkusila a nelitiji, protože vím, že ta přijde hned potom. A nelitiju svého rozhodnutí. Musíš si to pořádně promyslet, protože, proč sedět doma a čekat na další příležitost, když tenhle čas můžeš trávit jinde, vydělat si nějaký peníze, naučit se cizí jazyk, lterej už v životě neztratíš (obrazně řečeno), poznat nový lidi a místo a vždy máš možnost odletět na příjImačky. To je asi jediné, co ti o tom můžu říct. Ale je to jen na tobě.

Teď akorát píšu další článek, protože je tu hodně věcí, nad čím přemýšlím, tak si vylévám srdčíko. Tak jsem nějaká rozjetá v tom psaní. Haha. Kdybys cokoli potřebovala, můžeš kdykoli napsat. Vím, že je to docela děsivé přemýšlet o tak velkém kroku, ale já vím, že není co ztratit, jen získat :)

7 Iva Iva | 22. october 2013 at 22:04 | React

[6]: Děkuju, ráda ti pošlu maila a odepíšu  na tvůj mini sloh tady :) akorát ho tu nevidím tak poprosím o adresu :)

8 Wendy Wendy | Email | 22. october 2013 at 22:09 | React

ferdikmravenecek@seznam.cz Tohle je můj email. Ráda poradím, či pomůžu. Takže mě můžeš kdykoli kontaktovat :))

9 Iva Iva | 22. october 2013 at 22:15 | React

[8]: Dekuju, si hodná:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement